Güncel

Dünyanın en hızlı Drone'u üretildi!

Drone teknolojilerinde bir ilke daha imza atıldı. İşte dünyanın en hızlı Drone'u!


Ünlü Drone üreticilerinin üretmiş olduğu Drone modelleri şimdilik sadece 64 km/s hız ile uçabiliyor. Ancak bugün adı daha önce pek duyulmamış RacerX isimli firma, dünyanın en hızlı uçan Drone'unu duyurdu ve bunu Guinness Dünya Rekoru ile tecilledi.

1500120331_racerx.jpegaslında Drone Racing League (DRL) Ürün Direktörü olan Ryan Gury tarafından el yapımı olarak geliştirilmiş. Dünyanın en hızlı Drone'u unvanını elinde bulunduran RacerX'in yapım aşaması biraz sancılı geçmiş. Çoğu prototip yüksek hıza dayanamayarak alevler içierinde yanıp kül olmuş.

Ancak ekip bu olmusuzluklar karşısında yılmadı ve bünyesinde iki adet 1.300 mAh lityum-polimer pil bulunduran 42 V güç aktarma birimine sahip olan ve saatte 263 km/s ile uçabilen RacerX'i resmen tanıttı.

Formula 1'den esinlenerek geliştirilen RacerX, 28 Temmuz'da düzenlenecek olan 2017 Dünya Şampiyonası finale dahil olmak üzere ESPN'de de sahne alacak.

1500120319_racerx-1.jpeg

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.