Güncel

Dünyanın en iyi kamerası: Huawei P50 Pro!

Çiçeği burnunda akıllı telefon Huawei P50 Pro en iyiler listesinde birinci sırada yer aldı. Yeni tanıtılan cihaz çıtayı biraz daha yükseltmiş oldu. Detayları aktarıyoruz.

Dünyanın en iyi kamerası: Huawei P50 Pro!

DxOmark, Huawei'nin yeni amiral gemisi telefonu P50 Pro'nun kamera inceleme sonuçlarını açıkladı. Yapılan incelemeler sonucunda Huawei P50 Pro, kamera kalitesinde 144 puan almayı başardı. Bu sonuçla Huawei P50 Pro, piyasadaki en iyi kameraya sahip akıllı telefon olduğunu kanıtlamış oldu.

En iyi kamera karşısınızda: Huawei P50 Pro

Bildiğiniz gibi akıllı telefonların kameralarına yapmış olduğu detaylı incelemelerle bilinen DxOmark, Çinli teknoloji devi Huawei'nin çiçeği burnunda amiral gemisi P50 Pro'yu teste tabî tuttu. Bu test neticesinde telefonun kamera performansını hemen her ortamda deneyen DxOmark, P50 Pro ile ilgili sonuçları açıkladı. DxOmark'a göre Huawei P50 Pro, piyasadaki en iyi kamera kalitesine sahip akıllı telefon.

DxOmark'ın yaptığı incelemelere baktığımızda, Huawei P50 Pro'nun kamerasındaki ortam kaynaklı olan bozulmaların, yok denecek kadar olduğunu görüyoruz. Ayrıca DxOmark'a göre P50 Pro'nun beyaz dengesi, görüntülerdeki detaylar, videolarda pozlama ve odaklama, iç mekan video ve fotoğraf çekimleri ile video sabitleme özellikleri, neredeyse mükemmel seviyede desek yanlış olmaz.

Dünyanın en iyi kamerası: Huawei P50 Pro! - Resim : 1

DxOmark'ın yaptığı incelemelere göre, Huawei P50 Pro'nun fotoğraf çekim performansı 149 puanı almayı başarmış. Telefonun yakınlaştırma performansına ise 107 puan veren araştırma ekibi, video çekim performansına ise 116 puan vermiş. Telefona verilen genel puan ise 144. İşte bu puanla birlikte Huawei P50 Pro piyasadaki en iyi kameraya sahip telefon olmuş durumunda. Ancak "hiç mi eksiği yok?" der gibisiniz. Bununla alakalı eksikleri ekip yine ortaya çıkarmış.

DxOmark ekibi, P50 Pro'nun neden daha fazla puan alamadığına da değinmiş. Bu minvalde cihazın düşük ışıkta arada sırada da olsa otomatik odaklama yapmadığını tespit eden ekip, yakalanmış görüntü ile gösterilen görüntü arasında ufak farklılıklar olduğunu açıklıyor. Ayrıca beyaz dengesinde yaşanan tutarsızlıklar, düşük ışık altındaki video çekimlerinde meydana gelen görüntü gürültüsü ve pozlamadaki kararsızlıklar da Huawei P50 Pro'ya puan kaybettiren diğer detaylar olarak karşımıza çıkmış oldu.

Karşınızda DxOmark'ın ilk 10 listesi

Dünyanın en iyi kamerası: Huawei P50 Pro! - Resim : 2

Yeni cihazın aldığı puanları sizlere aktardık. Bu konu hakkındaki düşüncelerinizi yorumlarda belirtmeyi unutmayın.

Yorumlar
Kaan
Kamerası ne kadar büyük olursa olsun iyi fotoğraf çekmedikten sonra bir işe yaramaz.
Cevapla
Tekno
Dikkat ettim de nedense hepsi Çin menşei...
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.