Dünyanın en lüks 15 sarayı

Hiç bir kraliyet sarayı ziyaret etme veya hatta bir gece geçirme fırsatınız oldu mu? Büyük araziler üzerinde yükselen bu saraylar sizi hayran bırakacak.

15 . Buckingham Sarayı - Londra
Buckingham Sarayı, tartışmasız listede en ünlü saray. Bu saray, Londra'nın Westminster kentinde buluyor ve halen Birleşik Krallık hükümdarı yönetim merkezi ve ikametgahı.

Orjinal adı "Buckingham House" olan kraliyet sarayı 1703 yılında Buckingham Dükü için inşa edildi. Mimarlar, bu binayı 19. yüzyılda üç kanat ekleyerek genişletti ve Kraliçe Victoria'nın iktidara gelmesiyle 1837'de İngiliz Monarch'un resmi ikametgahı haline geldi.

14 . Devlet Sarayı - Lima, Peru
Peru Limanı'ndaki bu güzel saray, bu listede yer alan en büyük saraylardan biri olmayabilir, ancak henüz müzeye dönüştürülmemiş birkaç saraydan biri. Burası Perulu cumhurbaşkanının resmi ikametgahı ve hükümetin yönetici kolu.

1535 yılında inşa edilmiş saray 1536'daki Hint ayaklanmasından sonra kaleye dönüştürülmüştü.Saray, Peru halkı için çok önemlidir çünkü burası General José de San Martín Peru'nun bağımsızlığını 28 Temmuz 1821'de ilan ettiği yerdir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.