Carlyle Livingston ll, bir eski görsel efekt sanatçısı, mobil uygulama geliştiricisi ve BrickCon’nun meşhuru Wayne Hussey ile blrlikte 20,000 parçadan oluşan LEGO ‘Bat Cave’ i meydana getirdiler. Eserin sahipleri çalışmayı 1960’ların TV dizisi Batman’dan esinlenerek yapmış ve tamamlamak için üzerinde 400 saatlerini harcamışlar. Çok detaylı olarak işlenen yarasa mağarasında Batboat için yakıt ihmal alanı, tavandan asılı bir iç aydınlatma sistemi ve hatta mini yarasalar bile yer alıyor.

Burası bir uzay istasyonu. Diğer çalışmalarla ile kıyaslandığında bu Uluslararası Uzay İstasyonu LEGO’su Dünyadan bakıldığında birkaç saatlik basit bir iş gibi görünebilir. Fakat Japon astronot Satoshi Furukawa aslında bu modeli geçen yıl Uluslararası Uzay İstasyonunda bulunduğu zaman zarfında bir araya getirdi. Video izlendiğinde Furukawa meta yapısını kapalı bir konteyner içerisinde bir araya getirdiği görülüyor. LEGO modelini tamamladığında onu uzay içinde süzülmeye bırakıyor ve şöyle söylüyor, “Umarım bu çalışma bilimde ve teknolojide daha fazla çaba göstermeleri için çocuklara ilham verir.”

Robotik Satranç Seti, Mühendis Steve Hassenplug ve onun arkadaşları tarafından inşa edildi. Bu çalışmayı sayılara dökersek, 156 metrelik kare, 30,000 dolar maliyet, 100,000 element, 25 adet NXT akıllı tuğlası, bir dizüstü bilgisayar ve inşa için geçen bir yıl şeklinde ifade edilebilir.

Rubik Küp Çözme Makinesi, Mike Dobson ve David Gilday tarafından inşa edilmiş eşi benzeri olmayan bir çalışma. CubeStormer ll isimli makine Samsung Galaxy üzerinden yürütülen bir Android uygulamasını çalıştırıyor ve odaklandığı şey ise ortada sabit duran Rubik Kübü en kısa zamanda çözebilmek. İngiliz yarı-iletken üreticisi ARM’in imzasını taşıyan makine 2011’de 5.352 saniyelik performansı ile insan rubik küp çözme rekorunu geride bıraktı.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.