Sırada, 3 milyon dolarlık senaryosu olan Beyaz Saray Düştü isimli aksiyon filmi yer alıyor. 2013 yapımı filmin senaryosu, İnanılmaz Örümcek Adam’ın da senaristliğini yapan James Vanderbilt tarafından yazılmış. James Vanderbilt, bu senaryo için aldığı 3 milyon doların yanı sıra, filmin yapımcılarından biri olmayı da teklif etmiş. Başarılı ismin bu teklifi de kabul edilerek, Brad Fischer ve Laeta Kalogridis’in isimleri yanında Vanderbilt de gösterilmiş.

Sonuçta, Beyaz Saray Düştü isimli yapım da çok fazla hasılat yapmayı başaramamış. Ancak en azından geriye biraz kar bırakmayı başarmış. Toplamda 150 milyon dolar bütçeyle çekilen filmin kazancı, 205 milyon doları bulmuş.

Pembe Panter’i daha önce izlemiş olmalısınız. Steve Martin’in oynadığı bu film, klasikler arasında rahatlıkla gösterilebilir. Gelelim filmin 3 milyon dolarlık senaryosuna. Başarılı filmin senaryosu, aynı zamanda filmde oynayan Steve Martin tarafından yazılmış.

Sonuçta çocukluğumuzdan beri bizi güldürmeyi başaran Steve Martin, bu filmden epey karlı çıkmış. Çünkü ünlü aktör, Pembe Panter’de sergilediği müthiş performanstan da 25 milyon dolar kazanmış. Diğer taraftan bu filmin bütçesi 65 milyon dolar, kazancı ise 160 milyon dolar olarak belirtiliyor.

Sean Connery ve Lorraine Bracco’nun başrollerini paylaştığı Doğadaki Umut isimli film, 1992 yılında yapılmış. 3 milyon dolar gibi bir ücretle bu kadar eski bir filmi listemizde görmek şaşırtıcı olsa da durum bundan ibaret. Tarihinin en pahalı senaryolarından birine sahip olan film, ne yazık ki başarılı olmamış. 40 milyon dolarlık bütçeyle çekilen Doğadaki Umut’un toplam kazancı, yalnızca 45 milyon dolarda kalmış.

Görünen o ki 1992 senaryo yazmak için oldukça iyi bir seneymiş. Nitekim karşımıza çıkan Temel İçgüdü de 1992 yapımı bir film. Bu ünlü filmi hepinizin bildiğini düşünüyorum. Sharone Stone ile Michael Douglas’ın başrol oynadığı bu etkileyici filmin senaryosu Joe Eszterhas tarafından kaleme alınmış. 3 milyon dolar karşılığında, yazılan senaryo hepinizin malumu oldukça başarılı olmuş. 49 milyon dolarlık bütçe ile çekilen film, oldukça iyi bir hasılat yaparak tam 352 milyon dolar kazanmış.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.