Serendipity 3,
New York/ABD
Frrozen Haute Chocolate
25 bin dolar

Dünyanın en pahalı tatlısıyla tanışmaya hazır mısınız? Frrozen Haute Chocolate, 14’ü dünyanın en pahalı çikolatası olmak üzere tam 28 farklı çikolatadan oluşuyor. Süslemesinde 5 gr 24 ayar yenilebilir altın kullanılıyor. Ve bu altına 1 karatlık elmas eşlik ediyor. Elmaslarla süslenmiş altın kaşık ile servis ediliyor. Üstelik bu kaşığı alıp eve götürebiliyorsunuz. Bu kadar çok para verdikten sonra kaşığı eve götürmek istemeyen çıkmaz herhalde.

Wine 3 Restaurant, The Fortress Resort and Spa
Sri Lanka
Stilt Fisherman Indulgence
14 bin 500 dolar

Fiyatı çok pahalı ama kendisi çok hafif bir tatlı. İnce İtalyan bisküvisi, mango, nar kompostosu ve Dom Perignon şampanya ile hazırlanmış. Ayrıca tatlıyı süslemek için altı yaprak, heykel şeklinde el yapımı çikolata ve 80 karat aquamarine taşı kullanılmış. Asıl tatlının fiyatını yükselten de üzerindeki bu süsler.

Chef Renato Viola Restaurant
İtalya
Pizza Louis Xiii
12 bin dolar

Dünyanın en pahalı pizzası: Pizza Louis XIII. Abartılı malzemelerle tam krallara göre hazırlanmış. İtalya’da yer alan Chef Renato Viola Restaurant’ın mönüsünde yer alıyor. İçinde neler yok ki: Norveç ıstakozu, karides, üç tür havyar, sekiz çeşit peynir (onlardan biri buffalo mozzarella peyniri)... Sos olarak ise Remy Martin Louis XIII konyak kulanılmış. Bu sıra dışı ve pahalı pizzayı hazırlamak tam 72 saat sürüyor. Yemesi ise size 12 bin

Fleur Burger
Las Vegas/ABD
Fleurburger
5 bin dolar
ABD’nin Las Vegas kentindeki Fleur Burger adlı restoranda özel bir şarapla sunulan kobe bifteğinden yapılan burger... Fiyatı normalde 75 dolar ancak yanında servis edilen 1990 Chateau Petru şarabıyla 5 bin dolara kadar çıkabiliyor. Las Vegas’ta Fleur adlı bir restoranda satılıyor. Yemeği yedikten sonra lokanta tarafından size “Dünyanın en pahalı hamburgerini yediniz” sertifikası veriliyor. Hamburgerin içinde Kobe eti, kaz ciğeri, siyah trüf mantarı yer alıyor. Hamburgerin yanında çeşitli trüf mantarlarıyla hazırlanmış bir sote de servis ediliyor.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.