3000- 4000 TL’yi gözden çıkardığınızda çok iyi bir dizüstü bilgisayara sahip olabilirsiniz. Apple’ın MacBook’ları ise 7000 TL’yi geçen fiyatlarıyla göze pahalı gibi gelebilir. Ancak bazı kullanıcıların bir dizüstüden beklentileri öyle farklı ki, 1 milyon TL’ye varan rakamları gözden çıkarabiliyorlar.

Luvaglio

İngiltere merkezli bir firma olan Luvaglio, muhtemelen fiyat konusunda rakipsiz olmak için sektöre adım atmış bir firma. Muhtemelen birçok kişinin adını bile duymadığı bu marka, dünyanın en pahalı dizüstülerini üretiyor. Sadece özel sipariş üzerine üretim yapan firma, bu kadar para ödemişken tüm seçimleri size bırakıyor. Donanım özellikleri standart dizüstülere benzer olsa da dış tasarımda oldukça farklı seçenekler mevcut; gerçek ahşap, sığır derisi, leopar derisi, metal, altın kaplama. Bu ultra lüks dizüstüne sahip olmak için ödemeniz gereken ücret ise 1 milyon dolar yani 1.5 milyon TL civarında.

Tulip Ego Diamond

Ego markası en pahalı dizüstü üreticilerinden biri olarak tanınır. Oldukça farklı bir tasarıma sahip olan Ego ürünleri, farklı versiyonlarıyla da kullanıcılara sunuluyor. Bayanlara yönelik olarak hazırlanan bu tasarım, makyaj çantasını andırıyor. Üst kısımda bulunan tutma bölümü ise elmaslarla kaplanmış.

160GB depolama, 2GB RAM, optik sürücü, Bluetooth gibi sıradan bir donanım sunan bu modelin fiyatı 350.000 dolar yani 625.000 TL civarında.

MacBook Air Supreme Fire

Apple ürünlerinin oldukça pahalı lüks versiyonlarını tasarlayan Stuart Hughes, iPhone ve iPad’in yanında bazı MacBook modellerine de el atıyor. MacBook Air’ın bu özel versiyonu, renginden de anlaşılabileceği gibi tümüyle 25 ayar altınla kaplanmış. Ayrıca üst kapakta bulunan Apple logosu da 53 adet elmas ile yeniden oluşturulmuş. Tüm bu değişiklikler MacBook Air’ın ağırlığını 2 katına çıkartırken fiyatını da 220.000 sterlin yani 620.000 TL yapmış. Birkaç yıl önce sadece 10 adet üretildiği açıklanan ürünlerin tamamı satılabilmiş değil.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.