Dünyanın en pahalı ve en güçlü böceği o ilde çıktı! - Page 1

Ev sahibi Adil Özdil'in dikkati sayesinde bulunan ve Özdil tarafından araştırılan böceğin, dünyanın en pahalı ve en güçlü böceği olduğu öğrenildi.

Dünyanın en pahalı ve en güçlü böceği o ilde çıktı! - Page 2

Gergedan böceği bu nedenle koruma altına aldı.Aile bireylerinin sürekli ilgilendiği ve zarar görmemesi için gözlem altında tuttuğu böcekle ilgili açıklamada bulunan ev sahibi Adil Özdil, "Bu böce bize sahur vakti misafir olmaya geldi.

Dünyanın en pahalı ve en güçlü böceği o ilde çıktı! - Page 3

Balkona tırmanırken gördük. Böceğin ne böceği olduğunu ilk etapta kestiremedik. Şaşırtıcı bir böcek. Daha sonra böceği internet üzerinden araştırınca bunun Asya kıtasında ormanlık alanlarda ve sıcak iklimlerde yaşayan gergedan böceği olduğunu öğrendik" dedi.

Dünyanın en pahalı ve en güçlü böceği o ilde çıktı! - Page 4

Yaptıkları araştırmaya göre, böceğin özellikle Uzakdoğu ülkelerinde çok prim yapan değerli bir canlı olduğunu belirten Özdil, "Hobi olarak besleyenler varmış. İnternet verilerine göre 90 bin dolar gibi ciddi bir değeri varmış. Tabi onu tam olarak bilmiyoruz.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.