Google Office - Zürih Listemizin 9. sırasında Zürih’te yer alan Google Office yer alıyor. Her şeyden önce, Google’nin iş yerlerinin hepsinde en az bir tane mutfak bulunduğunu belirtmeliyiz. Zira şirketin görüşüne göre hiçbir çalışan, yemeklere 100 metreden daha fazla uzaklıkta bulunmamalıymış. Bununla birlikte, Zürih’te bulunan bu iş yerinde ücretsiz bir kafeterya, bir kütüphane, bir akvaryum ve daha birçok şeyin yanında bir kaydırak ile bir de itfaiyeci direği bulunmaktadır.

Evet, yanlış duymadınız! Kaydırağı olan ve itfaiyeci direği bulunan bir ofis. Kulağa biraz tuhaf gelse de bu şekilde şirket çalışanları çok daha hızlı ve eğlenceli bir biçimde odalar arasında geçiş yapabiliyorlar. Yani bu özelliğine bakarak, Google’nun yine gayet mantıklı bir strateji geliştirmiş olduğunu görebiliyoruz.

Red Bull Office - Soho/London Bir diğer sırada ise dünyanın en ünlü enerji içeceği markalarından biri olan Red Bull’un inanılmaz iş yerini görüyoruz. 100’den fazla çalışanı olan ofisin özelliklerine baktığımızda, şirketin başarısının ardındaki sırlardan birini öğrenmiş oluyoruz. Zira bu ofis, adeta insanın içini açarak, çalışanların motive olmalarını sağlıyor. Eskiden bar olarak işlev gören bu mekan, tamamıyla baştan tasarlanarak, modern ve inanılmaz bir iş yeri haline getirilmiş. Neticede, oldukça yaratıcı bir şekilde dizayn edilen bu Red Bull ofisi, gece gündüz çalışılası bir mekan olarak karşımıza çıkıyor.

Comvert - Milano/İtalya Listemizin 6. sırasında yer alan iş yerinin sahibi Comvert, alternatif bir giyim markası olarak karşımıza çıkmaktadır. Comvert için yeni bir iş yeri arayışı zamanı geldiğinde, şirket yöneticileri kullanılmayan bir sinema olan bu mekanı kiralamış ve yeniden tasarlatmışlar. Neticede hem çalışanlar hem kıyafetler hem de iş yerinin ön tarafında kurulacak yeni mağaza için fazlasıyla alan vadeden bu mekan, dünyanın en inanılmaz ofislerinden biri olarak görülüyor.

Facebook - Palo Alto/Kaliforniya Bir diğer inanılmaz iş yerinin ise Palo Alto’da yer alan Facebook’un genel merkezi olarak kullanılan muazzam iş yeri olduğunu görüyoruz. Bu iş yerinin göze çarpan özellikleri arasında ise dinlenme alanları, buz pateni sahası ve en sevdiğiniz şarkıları çalmaya hazır bir DJ’inin olması bulunmaktadır. Neticede, eğer böyle bir iş yerinde çalışma fırsatınız varsa, bu gerçekten şanslı olduğunuz anlamına gelmektedir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.