Louis le Prince, dünya üzerinde bir şeyi ilk kez filme alan kişilerden biri. Sinematografinin babası ayrıca en garip kayboluş hikayesiyle biliniyor. 16 Eylül 1890'da Paris trenine binen ve en son bagajını kontrol ettiği sırada görülen le Prince, kompartımanına girdikten sonra bir daha görülmedi. Tren Paris'e ulaştığında trende yoktu. Kabininin camlı sıkı sıkı kapalıydı, atlamış olma ihtimali yoktu. Louis le Prince'in başına ne geldiği, nereye kaybolduğu hala bilinmiyor.

İlginç kaybolma hikayelerinden biri de 10 Aralık 1999’da Los Angeles'te yaşandı. UCLA'da ilk yılını okuyan Michael, bütün gece arkadaşlarıyla bilgisayar oyunu oynamış ve sabah arkadaşları uyandığında da orada olmadığı görülmüştü. Ancak anahtarı, cüzdanı, bütün eşyaları ve ayakkabıları da oradaydı. Polisin araştırmasında kampüsün birkaç kilometre ilerisindeki otobüs durağında köpekler Michael'ın kokusunu aldı. Ancak onu gören hiç kimse olmamıştı, kendisinden bir daha da haber alan olmadı.

Arkadaşı Jim Hamaker ile 18 Temmuz 2007'de Bitterroot Dağlarında yürüyüşe çıkan 55 yaşındaki Barbara Bolick, Ayı Deresi denilen bölgede manzarayı izlemek için durdu. Birkaç metre geriden gelen arkadaşı bulunduğu yere geldiğinde Barbara, orada yoktu, seslendi, aradı, onu bulamadı. Yetkililer bölgede geniş çaplı bir arama başlattı. Bölgenin altı üstüne getirildi. Barbara Bolick'e ait hiçbir iz bulunamadı. Yabani hayvanların saldırısına uğramış olması ihtimaline dair de bir iz yoktu. Polis arkadaşını da araştırdı ancak ona duyulan şüpheyi güçlendirecek hiçbir işarete rastlanamadı.

51 yaşındaki Michael Bearon 23 Ağustos 2008 günü ATV aracıyla çim biçmek üzere yola çıktı. Bunu gören komşuları, onu gören son kişiydiler. Ertesi gün çitfliğine gelen bir arkadaşı yola park edilmiş ve bir yolculuğa çıkmak için hazırlandığı anlaşılan kamyonetini gördü. Michael'ı aradıklarında daha önce hiç gitmediği belirtilen sarp bir tepede ATV aracı bulundu. Bir kaza ya da cinayete dair hiçbir bulguya rastlanmadı. Bearon'un akıbeti bilinmiyor.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.