Hell`s Angels: Dünya çapında bilinen en popüler motorcu çetesidir. Gaddarlıklarıyla ün salan bu sert çocuklar birçok mafya grupları ve suç örgütleriyle yasa dışı işbirlikleri de yapmıştır. Ancak Hell`s Angels bu şekilde anılmak istememektedir. Onların savunduğu tez, şiddetin ve kanunsuzluğun bir yaşam mirası olduğu ve parayı, yaşam stillerini sürdürmek için bir araç olarak kullandıklarıdır.

Yakuza: Ünü ülke sınırlarını aşan, birçok filme konu olan köklü Japon çetesidir. Çete üyesi olmak isteyen herhangi bir kimse, ailesiyle bütün bağlarını koparmak zorunda ve kendi çetesinin patronuna bağlılık yemini etmelidir. Batı medyasının Yakuza`larla ilgili yaptığı yaygın haber olan Yubitsume yani bir suçu ya da hatanı affettirmek için serçe parmağını kesme geleneği yaygın bir şekilde devam etmektedir. Ancak Japon Hükümeti bu algıyı yıkmak için birçok önlem almıştır. Bunlardan birisi de İngiliz çizgi filmi olan 4 parmaklı Postacı Pat`e bir parmak daha ekleyerek çocukların korkmasını önlemek istemiştir.

Mara Salvatrucha(MS-13): Dünyanın en sert ve gaddar çetelerinden biri olarak bilinen MS-13, diğer birçok çete gibi uyuşturucu işi yapar. 1980 yılında, ülkelerindeki iç savaştan kaçan bir grup El Salvador`lunun California`da kurduğu bu çete, bugün 700.000 üyeye ulaşmıştır ve eylemlerinin çoğunu Kuzey ve Orta Amerika`da gerçekleştirmektedir. Sebepsiz yere ortaya çıkan şiddet eylemleriyle bilinen bu çete, kadın ve çocuklara karşı bile yaptıkları vahşice cinayetlerle korku salmıştır.

Mongols: Yapı ve felsefe olarak Hell`s Angels`a benzeyen çete, Hell`s Angels`ın popüler yapılarına tepki olarak ortaya çıktılar. Şaşırtıcı olmayan bir biçimde Hell`s Angels ile düşmanlar ve bu düşmanlık şiddetli çatışmalara sahne oluyor.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.