Dünyanın en yetenekli 10 insanı - Page 1

7 yaşında Amerikan Havacılık ve Uzay Dairesi (NASA) tarafından Amerika'ya davet aldı ve 15 yaşını doldurduğunda Colorado Üniversitesi'nde Fizik Doktorası'nı yapmıştı. 1974 yılında üniversitedeyken NASA'da araştırmalara başladı ve fizik alanından İnşaat Mühendisliği alanına geçiş yaptı.

Dünyanın en yetenekli 10 insanı - Page 2

1978 yılında anavatanı Kore'ye dönen Yong'a birçok prestijli üniversiteden teklif gelmesine karşın o, yerel bir üniversitede ders vermeyi seçti. Yong, şu anda Kore'deki Chungbuk Üniversitesi'nde part-time öğretim üyesi

Dünyanın en yetenekli 10 insanı - Page 3

2- AKRIT JASWAL 7 yaşında cerrah oldu. Bu Hintli çocuk, dünyanın en akıllı çocuğu olarak nitelendiriliyor... İsmi Akrit Jaswal ve ünvanını kesinlikle hakediyor. IQ'su 146 ve bir milyar nüfuslu Hindistan'daki en zeki insan olarak kabul ediliyor. 2000 yılında evinde ilk cerrahi müdahaleyi gerçekleştirince, tüm dünya onun adını duydu. Hem de sadece 7 yaşındayken.

Dünyanın en yetenekli 10 insanı - Page 4

Hastası da doktora gidecek parası olmayan sekiz yaşındaki bir kızdı. Küçük kızın eli yanmıştı ve parmaklarını birbirinden ayıramıyordu. Tıp eğitimi olmayan, hayatında hiç ameliyata girmemiş 7 yaşındaki süper çocuk, küçük kızın ellerini birbirinden ayırarak yeniden kullanabilmesini sağladı. Tüm ilgisini tıp bilimine veren dahi, 12 yaşındayken kanserin çaresini bulmaya çok yaklaştığını iddia etti. Tıp dahisi küçük çocuk şu anda Chandigarh Üniversitesi'nde okuyor ve Hindistan'ın en genç üniversite öğrencisi.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.