Fas Kralı 6. Muhammed: 2.5 Milyar Dolar

İnternet dünyasının en eski dolandırıcılık numaralarından biri, varlıklı bir Kraliyet ailesi mensubu gibi görünmek. Bu numarayla hiçbir sorun yaşamadan, kurbanların milyarlarca lirasını sömürmek gayet kolay. Sanırım Fas Kralı Muhammed'in bu doğrultuda unvanını kullanan çok olmuştur. 2.5 milyar dolarlık servetiyle listemize giren isim, gerçekten etkin bir güç.

Lihtenştayn Prensi 2. Hans Adam: 3.5 Milyar Dolar

2. Hans Adam, ülkesindeki bankalarda hesapların pek de sıkı sıkıya takip edilmediğini itiraf ediyor. Dünyanın her yerinden vergi kaçıran insanlara bankalarının kapılarını açan da kendisi. İşin üzücü tarafıysa, servetinin bu yolla büyüdüğünü söylemekten de kaçınmıyor.

Kuzey Kore Lideri Kim Jong-un: 5 Milyar Dolar

Kuzey Kore'nin diktatörü Kim Jong-un'u hepimiz, hakkında çıkan ilginç haberlerle tanıyoruz.
Güney Kore ile yaşadıkları siyasi bunalım ve bu durumda Jong-un'un takındığı tavır, iki kardeş ülkeyi savaşın eşiğine kadar getirmiştir. Liderin zenginliğiyse, halkının fakirliğiyle paralel doğrultuda. Hatta öyle ki ülkede bazı insanlar, yeterli ölçekte su bile bulamıyor. Fakat ülkenin lideri Kim Jong-un'un keyfi gayet yerinde olsa gerek. Çünkü sahip olduğu 5 milyar dolarlık servet, yedi sülalesine yetecek bir meblağ.

Dubai Emiri Şeyh Muhammed bin Raşid al-Maktum: 18 Milyar Dolar

Orta Doğu'da ne olup bittiğiyle ilgili bir kanıya varmak istiyorsak, sadece haber medyasına bağlı kalmak son derece yanıltıcı olur. İşin özüne, tarihi dokusuna da göz atmalıyız.
Şeyh Muhammed de oldukça üretici bir lider ve ülkesinin ekonomisini epey başarılı bir şekilde idare ediyor. Bu da kendisine 18 milyar dolar olarak geri dönüyor.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.