Dünyanın en zorlu havaalanları - Page 1

3. Paro Havayolu Pisti - Butan
Butan`ın tek havayolu pisti Paro`da yaklaşık deniz seviyesinden 7.000 feet yükseklikte ve yaklaşık 16.000 Himalaya dağ kütlesi ile çevrili bulunuyor. Buraya inme maharetini gösteren pilotların sayısı çok değil.

Dünyanın en zorlu havaalanları - Page 2

4. Barra Havaalanı - İskoçya
İskoçya`nın Barra havaalanına iniş yapmak isteyen pilotlar gel git zamanını takip etmek zorundalar. Zira pist tamamen kumsaldan oluşuyor ve sular yükseldiği zaman pist ortadan kalkıyor.

Dünyanın en zorlu havaalanları - Page 3

5. Juancho E. Yrasquin Uluslararası Havaalanı - Saba Adası
Saba adasındaki Juancho E. Yrasquin Uluslararası Havaalanında rüzgarlı dağlar yeterince engel değilmiş gibi sadece 1.300 feet olan kısacık havaalanında uçağın doğru zamanda duramaması demek okyanusa dalışa geçmesi demek.

Dünyanın en zorlu havaalanları - Page 4

6. Narsarasuaq Havaalanı - Grönland
Grönland`in Narsarasuaq Havaalanı fiyordlarla çevirili olduğundan, iniş ve kalkış esnasında türbülans ve rüzgar çok sıradan olaylar. Bu sebeple bu pistten iniş ve kalkışlar sadece gündüz vakti yapılabilmekte. Pilotlar ayrıca bu havaalanına dönüşü 90 derece yapmak ve aynı zamanda kayan buzullara da dikkat etmek zorundalar.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.