Kapalı alan tarımı: Gezegenimizin nüfusu çok fazla ancak herkes yeterli beslenemiyor. Geleceğin problemlerinden biride bu olabilir. Kapalı alanlarda özel ışıklandırma sistemleriyle verimli bir şekilde meyve ve sebze üretilebilir.

3 boyutlu yazıcı: Şimdilik oyuncak veya benzeri eğlence ürünleri için kullanılıyor olsa da 3 boyutlu yazıcının icadı geleceği şekillendirebilir. Yapay organlar ve ilaç sektörü için büyük bir umut vadediyor.

Drone: Şu anda büyük bir drone patlaması yaşanıyor. Drone'lar film çekimleri, tarım, kargo teslimatı, gözlem gibi bir çok alanda kullanılıyor. Gelecekte çok daha büyük bir endüstrinin parçası olacağa benziyor.

Yapay et: Dünyadaki nüfusun tamamı yeterli protein ve besine ne yazık ki ulaşamıyor. Yapay et hayvan kaslarındaki hücrelerden üretilebilen ve gerçeğine oldukça yakın bir buluş. Yatırımlarla bu sorunun çözümü olabilir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.