Dünyanın ilk estetik ameliyatı - Page 2

3.Willie Vicarage, İlk kökten yeniden yapılandırma operasyonu Willie Vicarage 1916'da bir savaşta yüzünden yaralanmıştı ve yüzü plastik cerrahiyle yeniden yapılandırılan ilk insandır. Antibiyotikler henüz icat edilmeden hastalığın vücudun bir bölümünden başka bir bölümüne geçmesini önlemek çok zordu. Fakat bu farklı yöntemde kullanılan tüp enfeksiyonu önlemeye yardımcı oluyordu.

Dünyanın ilk estetik ameliyatı - Page 3

4.Timmie Jean Lindsey, Göğüs protezli ilk insan Silikon göğüs protezi operasyonu geçiren ilk kadın olan Lindsey daha sonra bu operasyonu geçiren iki milyondan fazla kadımım önünü açmış oldu. Dr. Thomas Cronin'in ricasıyla denek olan Lindsey'nin operasyonu 1962 yılında gerçekleşti.

Dünyanın ilk estetik ameliyatı - Page 4

5.Bayan Geoffre, Yağ aldırma operasyonu geçiren ilk insan 1926 yılında Charles Dujarier, tam donanımlı bir Fransız cerrahı, bacaklarını daha ince göstermek isteyen genç bir modeli ameliyat etti. Operasyon tam bir fiyaskoydu. Yasadışı olan operasyon sonucu genç model kangren oldu.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.