Oscar Niemeyer Müzesi – Brezilya: Curitiba şehrinde inşa edilen müze, Breziya’nın başkenti Brasilia’nın kuruluşundaki mimarı olarak adlandırılan Oscar Niemeyer’in eseridir.

Kış Sarayı – Rusya: İçinde önemli koleksiyonlara ev sahipliği yapan Hermitage Müzesini de bulunduran bu saray, kışlık saray olarak Katerina tarafından St. Petersburg’da yaptırılmıştır.

Ayasofya Müzesi ( Cami ) – Türkiye: M.S. 6. yüzyılda toplam 5 yıllık kısa bir sürede inşa edilen Ayasofya, dönemin en büyük kilisesi olarak bilinmektedir. 56 metre yüksekliğinde ve 31 metre genişliğinde muhteşem bir kubbesi olan yapı, İstanbul’un fethinden sonra Osmanlı döneminde cami olarak, 1932 yılından bu yana da müze olarak hizmet vermektedir

Potala Sarayı – Tibet: Günümüzden yaklaşık 1300 yıl kadar önce 7 bin işçinin yaptığı, 13 katlı ve binlerce odası olan bu kışlık saray Liasa’dadır. UNESCO dinya mirası listesindeki önemli yapılardan biridir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.