TARTIŞILAN PERİLER / Elsie Wright (16) ve Frances Griffiths (10) tarafından bahçelerinde fotoğrafları çekilen peri. Bu fotoğraf İngiltere'de o kadar çok yankı uyandırmıştı ki Sherlock Holmes'ün yazarı Arthur Conan Doyle'ı bile inandırmıştı.

İngiltere'de 1 Nisan günü parkta bulunan bu yaratık ülkede büyük yankı yarattı. Perileri inananlar bunun bir Peri mumyası olduğunu iddia etti. Ancak gerçek daha sonra ortaya çıktı. Dan Baines isimli İngiliz sadece şaka yapmak istemişti...

İngiliz film yapımcısı Ray Santilli, 1947'deki film gösterimi sırasında UFO çarpışması sırasında parçalanan bir uzaylıyı 'gerçekmiş' gibi sundu. Ziyaretçilerin yoğun ilgisiyle karşılaşan uzaylı, aslında yönetmenin kendi yarattığı 'Yapay UFO'dan başka bir şey değildi.

İskoçya'nın Loch Ness gölünde yaşadığı rivayet edilen ve bölge halkının Nessie adını verdiği canavar, dünyanın en ünlü efsanelerine konu oldu. Bölgeye düzenlenen turların da önemli bir unsuru haline geldi. Her ne kadar yapılan araştırma sonunda gölün temiz, Nessie'nin de sadece bir söylenti olduğu ortaya çıkarıldıysa da bölge halkı yüzyıllardır şarkılara bile konu olmuş bu canavarın varlığına hala inaniyor.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.