Dünyanın ilk MP3 çaları 1996 yılında Audio highway şirketi tarafından tanıtıldı. Ancak Listen Up modeli 1997’e kadar piyasaya sürülemedi. ABD’nin en büyük online satış sitesi eBay’in 2009 kayıtlarına göre Listen Up’dan sadece 25 tane üretildi. Kısaca, ilk MP3 çalar hakkında görüntüsü dışında pek bir bilgimiz yok.

Günümüz konserve açacağı İlk konserve açacağı 1820’li yıllarda üretildi ancak ne kadar ilginçtir ki sürekli geliştirildi. 1870 yılında Star Can Opener şirketi ilk üretilen versiyona ikinci bir dişli ekledi. 1931’de ise ilk elektrikli konserve açacağı tüketiciye sunuldu. Günümüzde yaygın olarak kullanılan konserve açacağının tasarımı ise 1925 yılına dayanıyor.

Energizer Alkalin batarya Bundan 60 yıl önce Lewis Urry tarafından icat edilen alkalin bataryalar bugün hala uzaktan kumanda ve el fenerlerinde kullanılıyor.

TiVo Tivo, televizyon programlarının kayıt edilmesi için programlanması neredeyse imkânsız olan izleyicilerin yardımına koştu. Tivo sayesinde bir programı kaçırmamak için aceleyle eve gitme derdi ortadan kalktı.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.