Güncel

Düşünce gücüyle silah üretilecek

Gelecekte insansız hava araçları ve diğer silah sistemleri düşünce gücüyle kontrol altına alınabilecek.


Bilim adamları özelikle askeri teknolojisi alanında hükümet lerin  hemde uluslararası tuplumun bu konuda duyarlı olmasını istedi.

Royal Society'de konuyla ilgili çalışma grubunun başkanı Prof. Rod Flower, bu alandaki araştırmalar sayesinde tıbbın her geçen gün Parkinson, epilepsi veya bağımlılık gibi hastalıkların tedavisinin çözümündede büyük yol kat edildiğini belirtti.  Grup başkanı ayrıca, insan beyninin her geçen gün daha iyi anlaşılmasının yararları olduğu gibi bazı riskleri de doğurduğunu kaydetti.

1328861395_orta.jpg

Beyni etkileyerek felçli insanların sadece düşünerek el ve ayak protezlerini ve hatta bilgisayarlarını kullana bilmekteler. İnsan beyninin keşfi sürdükçe kimyasal silahların zarar verme şeklininde değişeceğini kaydeden grup başkanı bu kimyasal silahların insanları öldürmeye değil, beyinlerini bir süre felç etmeye programlana bileceğini kaydetti.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.