2. Göz Kırpma
Göz kırpmak bize çok hızlı bir hareket gibi gelsede ömrümüz boyunca gözlerimizi kırptığımız süre 1,2 yıla denk geliyor,yani bu süreyi göz kırpmanın aralıksız olarak devam ettiğini düşünürseniz toplam 1,2 yılımız karanlıkta gececek demektir.

3. Kalp Krizi
1998 yılında oynanan Arjantin-İngiltere Dünya Kupası çeyrek final maçı penaltılara gitmişti,İngiltere kırmız kart gören David Beckham'dan yoksun geçti penaltılara ve Arjantine elendi, bu acı sonuç karşısında İngiletere'de o gün ve devamında kalp krizi geçirme oranı yüzde 25 arttı.

4. Mona Lisa-Pablo Picasso
Tarihin en ünlü eserlerinden biri olan Mona Lisa tablosu 1991 yılında Louvre müzesinden çalındığında şüphelilerden birinin Pablo Picasso olduğunu bilmek herhalde herkesi şaşırtmıştır.

5. Müze Ziyaretleri
İngiltere'de her yıl büyük seyirci çeken Premier lig maçalarına giden seyircilerin 7 katından fazlası müzelere gitmektedir,inanılması güç bir istatistik değil mi?

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.