Dyson Cyclone V10 süpürgesi duyuruldu

İngiltere merkezli Dyson, yeni kablosuz süpürge modeli Cyclone V10’u duyurdu.

Dyson Cyclone V10 süpürgesi duyuruldu

Yeni Dyson dijital motorlu V10, firmanın en hızlı ve en fazla güç yoğunluğuna sahip süpürge motoru olma özelliğine sahip.

Dyson Cyclone V10 kablosuz süpürge ile büyük bir makineye eşit emiş gücü sunma iddiasında. Dyson Cyclone V10 kablosuz süpürge, Dyson dijital motor V10 üzerine geliştirildi. Yeni motor, Dyson mühendislerinin siklonları ve toz haznesini aynı eksenli formata getirmek üzere 90 derece döndürmesini sağlıyor. Bu yeni uygulama, emiş gücünü yüzde 20 artırarak lineer bir hava akış yolu oluşturuyor ve kullanım kolaylığı için tek bir işlemle boşaltılabilir toz haznesi boşaltma mekanizması sağlıyor.

Dyson Cyclone V10 süpürge, kablosuz süpürgeler arasında en yüksek emiş gücüne sahip olma iddiasında. Her bir siklonun içerisindeki hava akışının saatte 180 kilometreye ulaştırarak mikroskobik tozların bile havadan etkili bir şekilde ayrılmasını sağlıyor.

Dyson mühendisleri, çalışma süresini uzatırken V10'a yeterli miktarda enerji sağlamayı hedefliyor. Bu düşünce neticesinde daha fazla enerji yoğunluğuna sahip, ancak daha hafif bir pil geliştirildi. İyileştirilen elektronik ve pil sistemi yönetimiyle Dyson Cyclone V10 kablosuz süpürge 60 dakikaya kadar emiş gücü sağlıyor.

Yeni ürünle ilgili Dyson tarafından yayınlanan videoyu aşağıda izleyebilirsiniz: