Geçtiğimiz günlerde İstanbul'un silivri açıklarıda yaşanan 5,8 şiddetindeki deprem sonrası, pek çok kişi acil toplanma alanlarının yerini araştırmaya başladı.


Bu içeriğimizde, e-Devlet üzerinden de ulaşabileceğiniz, bölgenize ait acil toplanma alanlarını nasıl bulabileceğinizi adım adım anlatıyoruz.


İşte e-Devlet üzerinden, acil toplanma alanlarını bulabilmeniz için izleyeceğiniz adımlar;

Geçtiğimiz günlerde meydana gelen 4.7 ve sonrasında yaşanan 5.8 şiddetindeki depremlerin ardından, deprem yeniden ülkenin gündemi oldu.


Vatandaşlar ilk iş olarak, deprem anında yapılması gerekenler, deprem sonrasında yapılması gerekenler, deprem sigortası, acil toplanma alanları gibi konuları araştırmaya başladılar.

Acil toplanma alanlarının önemi oldukça yüksektir. Deprem sonrasında kimlerin kayıp olduğunu öğrenmek açısından ve çevrenizdeki yakınlarınıza ulaşabilmeniz açısından size zaman kazandırır.

Her bölgeye ait bir acil toplanma alanı mevcuttur. e-devlet üzerinden bu alanları bulmak mümkün. Bu sorgulamayı yapmanız için yapmanız gerekenleri şu şekilde sıraladık;


e-Devlet’e giriş yaptıktan sonra Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı AFAD‘ın verdiği hizmetlerin olduğu bölüme giriş yapınız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.