Güncel

e-Devlet üzerinden maske siparişi verebilirsiniz!

Kısa süre önce duyurulan ePTTAVM üzerinden yapılacağı duyurulan ücretsiz maske dağıtımı e-Devlet üzerinden yapılmaya başlandı.

e-Devlet üzerinden maske siparişi verebilirsiniz!

Dün 20-65 yaş arası her bireye koronavirüs önlemleri kapsamında maske dağıtımı yapılacağı bilgisi paylaşılmış ve bunun için adres olarak ePTTAVM gösterilmişti. Ancak sabah saatlerinde ePTTAVM adresinde yapılan bir duyuru ile maske dağıtımının e-Devlet üzerinden yapılacağı açıklandı. Şimdi ise e-Devlet üzerinden maske talebinin alınacağı sayfa da açıldı.

e-Devlet üzerinden maske siparişi alınmaya başladı

https://basvuru.turkiye.gov.tr/ adresinden yapılan başvuruda sadece kendiniz için değil aile bireyleri için de maske talep edebiliyorsunuz. Bu işlem için TC Kimlik No, ad ve soyad bilgilerinin yanısıra iletişim bilgilerinizi de eklemeniz gerekiyor. Ayrıca yine bu sayfada varsa aile bireyleri için de talepte bulunabiliyorsunuz.

Gerekli bilgileri girdikten sonra eğer varsa ilgili aile bireylerini de ekledikten sonra formu gönderdikten sonra maske siparişiniz alınmıştır ibaresini görüyorsunuz. Tüm işlem yaklaşık 5 dakika sürüyor.

Yorumlar
💠Gakko💠
Rabbim devletimizi başımızdan eksik etmesin inşallah
Cevapla
Yeter
Maske
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.