Güncel

e-Devlet'in yeni adı ne olacak? İşte yeni sistemin adı!

e-Devlet'in isminin değişeceği Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi tarafından kamuoyu ile paylaşıldı. Peki yeni sistemin adı ne olacak? İşte yanıtı!


e-Devlet'in isminin değişeceği Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi Başkanı Dr. Ali Taha Koç tarafından kamuoyu ile paylaşıldı. Haberin ardından pek çok kişi, e-Devlet'in yeni adını araştırmaya başladı.

e-Devlet'in yeni adı ne olacak? İşte yeni sistemin adı!

"Amacımız bütün bakanlıklar arasındaki koordinasyonu sağlayıp, dijitalleşmeyi sağlayabilmek" ifadelerini kullanan Koç, dünya genelinde bir e-Devlet gelişmişlik endeksi olduğunu anımsattı ve amaçlarının ilk 20 içinde yer almak olduğunu belirtti.

2006 yılında 26145 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe giren, e-Devlet'in yeni dönemi hakkında bilgiler veren Koç, “Kullanıcı dostu ara yüzler hazırlayarak e-Devlet'i insanların çok daha rahat kullanmasını sağlayacağız” dedi.

e-Devlet'in yeni adının 'Dijital Türkiye' olacağını belirten Koç, platformun 42 milyon kişi tarafından kullanıldığının da altınız çizdi. Peki ya siz e-Devlet'in yeni adını nasıl buldunuz? Dijital Türkiye ismi kulağa nasıl geliyor? 

Düşüncelerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın. 

Yorumlar
Nalan
Beğenmedim dijital yabancı kelime
Cevapla
Mert Korkmaz
E Devlet buba
Cevapla
Tipitip
Artık e-krem olabilir !!
Cevapla
commandos
isim değişikliği güzel çünkü e devlet ismini bilmeyen çok insan var bilinç altına yerleşecek bir isim ve reklam yapılması gerek.
Cevapla
buba
Edevlet
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.