Güncel

E-Posta pazarlama için yaz temizliği önerileri

GoDaddy, yaz aylarında yılın ilk aylarından bu yana elde ettiği verileri gözden geçirerek e-posta pazarlama stratejisinin temizlenmesine yönelik ipuçları paylaştı.

E-Posta pazarlama için yaz temizliği önerileri

Veriler, e-posta pazarlama stratejinizde yaz temizliği yaparak daha iyi müşteri etkileşimi sağlamanızın mümkün olabileceğini gösteriyor.

Abone listenizi temizleyin: İçeriğinizi konuyla gerçekten ilgilenen kişilerle paylaştığınızdan emin olun. Web siteniz üzerinden bülteninize abone olan veya yakın zamanda şirketinizden alışveriş yapan biri içeriğinizle daha fazla ilgilenebilir. Asla e-posta listesi satın almayın ve kendi listenizi her zaman taze tutun.

Herkesi aynı yere yığmayın: E-posta pazarlama yeni ve mevcut müşterileriniz ile içerik paylaşmak için hala çok iyi bir yöntem; ancak hepsi aynı mesajı görmek istemez. Biraz zaman ayırıp e-posta listenizi, örneğin demografiğe veya ürüne göre, kategorilere ayırarak insanlara en ilgili içerikleri gönderebilirsiniz. İnsanlar ilgi çekici veya eğitici bilgi arayışında olduğundan bu şekilde görüntülenme ve bağlantı tıklanma oranlarını artırabilirsiniz.

En iyi içeriklerinizin tozunu alın: Müşterilerinize her yıl aynı bilgileri sunmak istemezsiniz. Örneğin, 2015'teki en iyi içeriklerinizin performansına bakarak fikir alın. Belli bir bayram indiriminden sonra satışlarınız ani yükseliş gösterdi mi? Herhangi bir e-posta duyurunuz ile beraber web sitenizin trafiği arttı mı? Şirketinizin e-posta pazarlama istatistiklerine bakarak ne tür içeriklerin müşterilerinize daha uygun olduğunu öğrenin.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.