E-Ticaretteki kripto ödeme hacmi 2022'de %60'ın üzerine çıktı!

CoinGate raporuna göre, E-Ticaretteki kripto ödeme hacmi 2022'de %60'ın üzerine çıktı!

E-Ticaretteki kripto ödeme hacmi 2022'de %60'ın üzerine çıktı!

Şu anda ciddi bir düzeltme yaşayan piyasalara rağmen, kripto para ödemelerini kabul etmeye istekli perakendecilerin sayısı, e-ticaret sektöründe çevrimiçi olarak yapılan kripto satın alma hacmindeki istikrarlı artışla artmaya devam ediyor.

E-Ticaretteki kripto ödeme hacmi 2022'de %60'ın üzerine çıktı!

Nitekim kripto para ödeme işlemcisi CoinGate, 4 Ocak'ta yayınladığı araştırma raporunda, "kripto kışı"na rağmen 2022'de çevrimiçi işlemler için kripto para kullanımının arttığını keşfetti.

Araştırma, 2022'de CoinGate kullanan tüccarların, yıllık ortalamanın yaklaşık 2,7 katı olan ve 2021'e göre %63'lük bir artışı temsil eden 927.294 kripto ödemesi aldığını gösteriyor. Bu rakam, CoinGate'in her 34 saniyede bir ücretli kripto para birimi siparişi işlemesine eşdeğer.

E-Ticaretteki kripto ödeme hacmi 2022'de %60'ın üzerine çıktı! - Resim : 1

CoinGate ödemeleri her yıl kripto dahil. Kaynak: coingate.com

Bitcoin, ödeme için en popüler kriptodur

Araştırma bulgularına göre, Bitcoin ( BTC ) 2022 yılındaki tüm işlemlerin yarısından fazlasından veya %48'inden sorumluydu. Özellikle, 2021'dekinden %7,6 daha düşük, bu da altcoin ödemelerinin Bitcoin'i marjinal olarak azalttığını gösteriyor. artan işlem sayısına rağmen ödemelerde hakimiyet.

USDT, 2022'de %14,8'lik hakimiyetle alışveriş için kullanılan en popüler ikinci kripto para birimi oldu. Bunu Ethereum (%10,9), Litecoin (%9,6) ve TRON (%5,8) izledi.

Piyasadaki genel düşüşe rağmen CoinGate, 2022'de 2021'e kıyasla yeni kayıtlı tüccar sayısında %48'lik bir artış gördü. Bu, kripto para birimi ödemelerini kabul etmeye istekli işletmeler listesine NordVPN gibi endüstri devlerini de içeriyor.

Kripto ödemelerini benimseyen perakendeciler

Her yıl, perakendeciler tarafından kripto para birimi ödemelerini kabul etmek için öne sürülen en popüler argüman aynıdır: banka hesabı olmayan veya mahremiyetleri konusunda endişe duyan tüketiciler için hizmetlere erişimin iyileştirilmesi ve bu da sonunda satışların artmasına neden olur.

Modern ödeme işlemcileri, fiat para birimlerinde hızlı ödemelere izin vererek kripto fiyat dalgalanması sorununu azalttığından, şirketlerini canlandırmak için yaratıcı yöntemler arayan tüccarların kripto ödemelerini uygulamayı düşünmemesi için birkaç neden vardır.

Özellikle Aralık ayında CoinGate CEO'su Justas Paulius, Finbold ile yaptığı özel bir röportajda, kripto para kışı nedeniyle kripto para birimi ile ödeme yapma sıklığının değişmediğini, insanların satın alma sıklığını azaltmayıp "biraz" değiştirdiğini ortaya koydu.