Güncel

eBay yöneticilerine siber saldırı cezası!

eCommerceBytes haber bülteninin yaratıcılarına karşı bir siber saldırı kampanyası düzenlemekle suçlanan eBay yöneticilerinden ikisi hapis cezasına çarptırıldı.

eBay yöneticilerine siber saldırı cezası!

ABD Adalet Bakanlığı (DOJ), bu yöneticilerin diğer beş eski eBay çalışanı ile birlikte David ve Ina Steiner'ı korkutmak için birlikte çalıştığını söylüyor. Görünüşe göre, Ina haber bültenlerinde eBay'in Amazon'u satıcılarını avlamakla suçladığı bir dava hakkında bir makale yayınladıktan kısa bir süre sonra Steiners'ı hedef alan bir plan hazırladılar. David, tacizlerine karışan kişilerin hayatlarını "yaşayan bir cehennem" haline getirdiğini söyledi.

eBay'in eski güvenlik ve emniyet müdürü James Baugh, yaklaşık beş yıl hapis cezasına çarptırıldı ve 40.000 dolar para cezasına çarptırıldı.

eBay yöneticilerine siber saldırı cezası!

Bu arada, eBay'in eski Küresel Dayanıklılık Direktörü ve davada suçunu kabul eden son kişi olan David Harville, iki yıl hapis cezasına çarptırıldı ve 20.000 dolar para cezasına çarptırıldı.

DOJ'a göre grup, çiftin evine "bir eşin ölümünden sağ kurtulan bir kitap, kanlı bir domuz maskesi, bir cenin domuz, bir cenaze çelengi ve canlı böcekler" de dahil olmak üzere rahatsız edici paketler gönderdi. Ayrıca çifti tehdit eden Twitter mesajları gönderdiler ve halkı kurbanların evinde cinsel karşılaşmalara katılmaya davet etmek için Craigslist'te yayınladılar. Yetkililer ayrıca Baugh, Harville ve başka bir eBay çalışanının, arabalarına bir GPS takip cihazı takmak amacıyla çiftin evini şahsen izlediğini söyledi.

Yorumlar
nur sarı
abdullahsezgineyapılan siber saldırı ailemize yapılmış sayıyorum araba rreklamları satışlarında site adı myspiç gibi bir şeydi ikincisindede maymun resmivardı hatta myspic diye diye sertangüçlünün çocuğunu piç ettiniz ayhı sayfada iki ayrı SERTAN resmi var çocuk hangisi babam diye soracak tşörtünde SERTANyazan resmi kaldırın yazdım kaldırmadılar
Cevapla
abdullah sezgin
siber saldırıbanada yapıldı sertangü.lü sayfalarında yüzlerce sayfa lüks araba satılıyordu sayfalarıtektek kaldırmıştım ozaman arabanın arkasına bağlanmış birini son süray çekiyorlardı dönerken duvara çarptı öldü havadan bir adam düştü elektrik tellerie düştü ama binayoktu helikopterle atmışlar biride cep telefonuna çekiyordu google asistanı arabareklamları arasında bunları gösteriyordu sonra birinin helikopterle atıldığı yazıldı
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.