Eğitimi yarım kalan milyarderler - Page 1

BILL GATES
1955 Seatle doğumlu olan bir zamanların en zengini ve Microsoft'un sahibi Bill Gates, şirket kurmak için okulunu yarıda bıraktı. Harward Üniversitesi Hukuk Fakültesi 3. sınıf öğrencisi iken, okuduğu bir makaleden etkilendi ve okulunu bıraktı. Paul Allen ile beraber Microsoft isimli bir şirket kurarak micro bilgisayarlara yazılım üretmeye başlayan Bill Gates daha sonra Basic dili, MS - DOs ve Windows işletim sistemleri ile Microsoft'u dünyanın en büyük yazılım şirketi yaptı.

Eğitimi yarım kalan milyarderler - Page 2

SAKIP SABANCI
Sakıp Sabancı 1933 yılında Kayseri'nin Akyaka köyünde dünyaya geldi. Çocukluğunda yoksul bir hayat süren Sabancı, lise öğretimini yarıda bıraktı. Memurluk, veznedarlık gibi işlerde çalışan Sabancı daha sonra Hacı Ömer Sabancı tarafından kurulan Sabancı Holding'in başına geçti.

Eğitimi yarım kalan milyarderler - Page 3

MARK ZUCKERBERG
Çağımızın kitle iletişim aracı haline gelen sosyal medya denince akla ilk olarak arkadaşlık sitesi Facebook geliyor. Facebook'un 1984 doğumlu genç kurucusu Mark Zuckerberg, Harward'da öğrenim görürken birkaç arkadaşı ile beraber sosyal paylaşım ve arkadaşlık sitesi Facebook'u kurdu. Okul yurdunda geliştirdiği Facebook, çok fazla ilgi görünce tüm zamanını almaya başladı ve okulunu bırakmak zorunda kaldı.

Eğitimi yarım kalan milyarderler - Page 4

ALİ AĞAOĞLU
Yaptığı reklamlarla ve medyadaki sempatik tavırlarıyla tanınan Türkiye'nin lider inşaat şirketlerinden Ağaoğlu Şirketler Yönetim Kurulu Başkanı Ali Ağaoğlu, okulunu yarıda bırakıp iş hayatına atılarak zengin olan en ünlü patronlardan biri. 1954 Of doğumlu Ağaoğlu, lise öğrenimini yarıda bırakarak müteahhitlik yapmaya başladı. Günümüzde Forbes Dergisi'ne göre 2.7 milyar serveti olan Ağaoğlu, inşaat sektöründe bir numara haline geldi.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.