Ehliyet alacaklar dikkat! Artık yeni dönem başlıyor - Page 1

Resmi Gazete’de yapılan duyuruya göre Milli Eğitim Bakanlığı, özel motorlu taşıt sürücüleri kursu yönetmeliğinde değişiklik yaptı.Bundan sonra artık araç sürüşünüzün yanında emniyet kemeri kullanımınız da önem kazanıyor.


Ehliyet alacaklar dikkat! Artık yeni dönem başlıyor - Page 2

Eğitim zorunlu olacak!


Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren yeni kurala göre tüm sınıf ehliyetler için sürücü adayları artık emniyet kemeri simülasyon eğitimi almak zorunda olacak. Milli Eğitim Bakalnlığı, böylelikle sürücülerin emniyet kemeri takma alışkanlığı kazanmasını amaçlıyor.


Ehliyet alacaklar dikkat! Artık yeni dönem başlıyor - Page 3

Alışkanlık kazanılması isteniyor


Sürücülere emniyet kemeri alışkanlığı kazandırarak, olası kazalarda meydana gelebilecek yaralanmaları en aza indirmeyi planlayan Milli Eğitim Bakanlığı, bu konuda sürücü kurslarına simülasyon eğitimi verme zorunluluğu getiriyor. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada ise şu ifadeler yer alıyor:


Ehliyet alacaklar dikkat! Artık yeni dönem başlıyor - Page 4

“Sertifika sınıfı ayrımı yapılmaksızın ve direksiyon eğitimine başlanmadan önce tüm sürücü adaylarına emniyet kemeri takma alışkanlığı kazandırmak, emniyet kemeri takmamanın doğuracağı sonuçlar hakkında uygulamalı olarak bilgi edindirmek ve emniyet kemeri kullanımının önemini anlatmak amacıyla sürücü adayları emniyet kemeri simülasyon eğitimine tabi tutulurlar”


Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.