Güncel

Ehliyet sınavı tablet bilgisayardan yapılacak!

Türkiye'de 2018'den itibaren Ehliyet sınavı tablet bilgisayardan yapılacak!

Ehliyet sınavı tablet bilgisayardan yapılacak!

Türkiye, dijital döneme geçişi hızlandırıyor. E-Devlet sistemi ile dijitalleşmenin temellerini atan Türkiye, şimdi de sınavları dijital ortama taşıyor. MEB Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürü Kemal Şamlıoğlu; 2018'den itibaren ehliyet sınavının tablet bilgisayarlar üzerinden yapılacağını açıkladı.

MEB Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürü Kemal Şamlıoğlu ehliyet sınavının tablet üzerinden yapılması ile iligli olarak; "Bu sayede sınav komisyonları, değerlendirmelerini tablet bilgisayarlar üzerinden gerçekleştirecek, adayların sınav başarı durumları elektronik ortamda ve anlık olarak merkezi modüle iletilmiş olacak" açıklamasında bulundu.

Her aday için 3 nühsa olarak temin edilen form belgelerinin, sürücü kursları üzerinde oluşturduğu maliyet, yeni ehliyet sınavı sistemi ile ortadan kalkacak. Kemal Şamlıoğlu; 2018'den itibaren tüm illerde e-sınav salonlarının faaliyete geçeceğini belirtiyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.