Güncel

Ehliyetinizi iPhone cihazlara yükleme uygulaması başlatıldı!

Apple, kullanıcıların hayatını kolaylaştıracak özellikler sunmaya devam ediyor. İşte detaylar.

Ehliyetinizi iPhone cihazlara yükleme uygulaması başlatıldı!

Alman iPhone kullanıcıları artık ehliyetlerini dijital olarak saklamanın yeni ve temiz bir yoluna sahip. Digital Enabling GmbH tarafından geliştirilen ID Wallet uygulamasının 1.6 sürümü, kullanıcıların sürücü ehliyetini telefonlarında tarayıp kaydetmelerini sağlayacak.

Uygulama artık Alman Federal Motorlu Taşımacılık Kurumu ve Federal Baskı Ofisi tarafından resmi olarak destekleniyor. Özellik sayesinde kullanıcılar fiziksel belgelerini yanlarında taşımak zorunda kalmayacak. Dijital sürücü belgesinin etkinleştirilmesi için geçerli bir Alman kimlik kartına sahip olmanız yeterli.

Ehliyet belgeleri iPhone cihazlara kaydedilebilecek

Kimliğinizi taradıktan ve uygulamadan onay aldıktan sonra, ehliyetinizi tarayabilir ve saklayabilirsiniz. Dijital ehliyet ile kullanıcılar, araç kiralama hizmetlerinden araç kiralarken veya otellere giriş yaparken oldukça kolaylık yaşayacak. Şu an için Kimlik Cüzdanı uygulaması, Apple'ın Cüzdan uygulamasıyla entegre değil.

Apple geçtiğimiz dönemde Cüzdan uygulaması da sunmuştu. Hayatın dijitalleştiği bu dönemde kullanıcılarını fiziksel kart taşımaktan kurtaran şirket bu tarz uygulamalarına devam edeceğe benziyor. Özellik şimdilik Alman kullanıcıları ile sınırlı olsa da yakında daha geniş bir sürümle kullanıma sunulacaktır. Bir sürü kartı yanınızda taşımak ve gerekli anda cüzdanınızı karıştırarak bulmak bazen zor olabilir. Bu sebeple Apple'ın uygulaması çoğu kişi için hayatı kolaylaştıracak diyebiliriz. Siz özellik hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce tüm belgelerin telefonda toplanması mantıklı bir uygulama mı? Yorumlarda bize bildirmeyi unutmayın.

Yorumlar
Feryat
Telefonu kaybolsa ve çalınsa başkalarının eline geçecek ehliyet dökümü .....bilgileri.....Ben asla yapmam aileye de guvenmem...
Cevapla
Caner
Kimlik düşümen kaybetmen daha olası
Burhan Ak
Bu uygulama sadece Apple de yok Android markette dahi var
Cevapla
Mehmet arslan
Cuzdan uygulamasa kullanılmaya açılırsa çok iyi olur.Hemen kullanırız.
Cevapla
Mim
Geç bil4 kalınmış.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.