Einstein gibi düşünmenizi sağlayacak 10 öneri - Page 1

2. Beyninize egzersiz yaptırın
eyin hücrelerinizi canlandıran şey sadece fiziksel aktivite değil, beyin egzersizleri de buna yardımcı oluyor. Nasıl ki daha önce yapmadığınız bir hareket çalışmayan kaslarınızı çalıştırıyorsa, dünyayı başka bir açıdan görme ve düşünme gibi faaliyetler de beyninizin egzersiz yapmasını sağlıyor.

Einstein gibi düşünmenizi sağlayacak 10 öneri - Page 2

3. “Neden” diye sorun
Beynimiz meraklı bir organdır ancak birçoğumuz büyüyüp olgunlaştıkça doğamızda olan bu “meraklılığı” inkar ederiz veya bastırmaya çalışırız. Merakınızı engellemeyin! Olayların neden ve nasıl böyle olduğunu merak edin, başkalarına sorun.

Einstein gibi düşünmenizi sağlayacak 10 öneri - Page 3

4. Gülün
Uzmanlar gülmenin, vücut sistemimize endorfin ve diğer pozitif kimyasallar salgılanmasına yardımcı olduğunu söylüyor. Gülmek aynı zamanda stresi ve geçmişten gelen kalıpları da yok eder.

Einstein gibi düşünmenizi sağlayacak 10 öneri - Page 4

5. Balık yiyin
Son araştırmalar Omega 3’ün sadece beyni daha fazla oksijen pompalanmasını sağlayarak değil aynı zamanda beyin hücrelerini çevreleyen zar tabakanın fonksiyonunu artırarak tam bir beyin güçlendirici olduğunu gösteriyor.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.