Güncel

Ekmekler artık küflenmeyecek!

Microzap isimli firmanın geliştirdiği teknik ile küflenmeye neden olan bakterilerin önüne geçilecek.

Ekmekler artık küflenmeyecek!

Alındıktan birkaç gün sonra küflenen ekmekler eminiz ki birçok kişinin en büyük sorunlarından biridir. Şimdi bu soruna bir çare bulundu. Microzap isimli firmanın geliştirdiği teknik ile küflenmeye neden olan bakterilerin önüne geçilmiş olacak. Şirket, hemen her evde bulunan mikrodalga fırınları kullanarak bu çözüme çare bulmuş.

Küflenmeye neden olan Rhizopus stolonifer mantarı ortalama 10 saniye içinde ekmek üretim sistemlerinde kullanılacak mikrodalga teknolojisi ile yok edilecek. Ekmeklerin küflenme sorunu bu mantarın yok olmasıyla birlikte uzun bir süre ertelenecek.

1354520631_ekmek-zammi-ne-kadar-oldu.jpg

Teksas Teknoloji Üniversitesi bilim adamları, deneme aşamasını başarıyla gerçekleştirdiler ve sistemin ilgi göreceğinden eminler. Dünya çapında nasıl ilgi görür bilmiyorum ama ekmeğe nimet gözüyle bakıp büyük değer veren Müslümanların büyük ilgi göstereceği kesin.

Sadece İngiltere'de ekmeklerin yüzde 32'si çöpe gidiyor. ABD'de de ise bu oran yüzde 40'ı buluyor. Toplamda atılan ekmeklerin maliyeti ise 165 milyar doları buluyor.

Yorumlar
Haşim
nimet gözüyle bakmak mı? başka ne gözüyle bakacaktık ki :)
Cevapla
remky
walla cok iyi olur ozellikle istanbul gibi nemli sehirde yasayanlar icin
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.