Android, 2003 yılında Andy Rubin, Rich Miner, Nick Sears ve Chris White gibi dehalar tarafından geliştirilmişti. Ne var ki Android'in ilk amacı, egemen mobil işletim sistemi olmak değil; güçlü bir fotoğraf düzenleme yazılımı olmaktı. 2004 yılında Symbian gibi mobil işletim sistemlerinin popülerliklerini yitirdiği bir yıldı. Tam da o anda Android'in yapımcıları harekete geçtiler. Basit bir uygulama olup, sürekli zarar eden Android, Google'ın desteğiyle etkileyici bir işletim sistemine dönüştü. Linux çekirdeğini kullanan açık temelli işletim sisteminin, kısa sürede mobil dünyanın en popüler işletim sistemi olacağını kimse tahmin edemezdi.

Şu anda 200 milyondan fazla aboneye sahip olan sosyal medya servisi Pİnterest'ın, 2010 yılında Tote adıyla bir e-ticaret platformu olması hedeflenmişti. Ne var ki yazılım evrim üstüne evrim geçirdi ve günümüzde popüler olan bir platform haline geldi.

Flickr, 2003 yılında, Vancouver'da Neverending isimli bir MMORPG oyununa destek olması ve görselleri düzenlenmesi için geliştirildi. Uygulama ilk zamanlarda öylesine başarısız oldu ki; Neverending'in sohbet odasından çıkarıldı.

Yahoo, söz konusu şirketi 2005 yılında 25 milyon dolar karşılığında satın aldı. Uygulama artık 87 milyon kişiye hitap ediyor ve 3 milyon 500 yüz bin kişi, fotoğrafları üstündeki değişikleri Flickr'dan gerçekleştiriyor.

Groupon piyasaya sürüldüğü 2008 yılında fazlasıyla zarar eden bir şirketti. Ne var ki Groupon, kısa sürede Amerika Birleşik Devletleri'nin 150 şehrinde alışverişlere yardım eden büyük bir şirkete evrildi. Groupon, geçtiğimiz yıl 3 milyar dolar gelir elde etti. 2016 yılında şirketin yüzde 5,6'lık hissesi, Çinli ünlü şirket Ali Baba tarafından satın alındı.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.