Güncel

El Salvador Bitcoin destekli bir tahvil çıkarıyor! İşte o tarih!

El Salvador'un maliye bakanı, 15-20 Mart'ta Bitcoin destekli bir tahvil çıkarılabileceğini söyledi.

El Salvador Bitcoin destekli bir tahvil çıkarıyor! İşte o tarih!

11 Mart Cuma günü, El Salvador'un maliye bakanı Alejandro Zelaya yerel televizyonda ülkenin Bitcoin destekli tahvilini piyasaya sürmek için en iyi zamanı belirlemeye çalıştığını söyledi.

El Salvador Bitcoin destekli bir tahvil çıkarıyor! İşte o tarih!

 Salvador TV programı "Frente a Frente"de konuşan Zelaya, lansmanın Orta Amerika ülkesinde 15 Mart ile 20 Mart arasında gerçekleşebileceğini kaydetti.

Zelaya, sözlerinin devamında şu ifadelere yer verdi; “Hala bazı detayları bitiriyoruz, neredeyse hepsi hazır. Aynı zamanda bir zamanlama meselesidir. O kadar basit değil… Bu, piyasayı izlemekle ilgili bir zamanlama meselesi, 15-20 Mart arası zamanlamanın yeterli olduğunu düşünüyoruz.”

Mali piyasaları ve onları etkileyen mevcut jeopolitik durumu tartışan maliye bakanı, Bitcoin destekli tahvili başlatmak için kabul edilebilir bir an bulmanın çok zor olduğunu kabul etti. Rusya'nın Ukrayna'yı işgaline değinen Zelaya, bundan birkaç ay önce kimsenin bunu beklemediğini ve bu nedenle zamanlamanın asla basit olmadığını belirtti.

Başkan Bukele Kasım ayında Bitcoin tahvilini açıklamıştı

El Salvador Başkanı Nayib Bukele, Bitcoin tahvilini ilk olarak Kasım ayında açıklayarak toplanan 1 milyar doların yarısının enerji ve Bitcoin madenciliği altyapısı oluşturmaya, diğer yarısının El Salvador'un kripto varlıklarını artırmaya gideceğini söylemişti.

El Salvador, 14 Ocak itibariyle ülke nüfusunun yalnızca %27'si dijital varlığa güvenmesine rağmen, 2021'de Bitcoin'i (BTC) yasal ihale olarak kabul eden dünyadaki ilk ülke olmuştu.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.