Güncel

Elon Musk, 7 milyar dolar değerinde Tesla hissesi sattı!

Dünyanın en zengin insanı ünvanına sahip Elon Musk Tesla hisslerinden bir kısmını daha sattı. İşte konuyla ilgili tüm detaylar.

Elon Musk, 7 milyar dolar değerinde Tesla hissesi sattı!

Son dönemlerde Twitter'ı satın alıp almaması ile gündeme gelen Elon Musk bu sefer Tesla hisselerini satmasıyla gündeme geldi. Daha önce de şirket hisselerinin bir kısmını satan CEO daha fazla satmayacağını duyurmuştu ancak şimdi de 6,9 milyar dolarlık Tesla hissesi sattığını açıkladı.

Elektrikli otomobil dünyasındaki en önemli isimlerden Tesla, dikkat çeken bir açıklama ile gündeme geldi. Açıklamaya göre CEO, 6.9 milyar dolar değerinde Tesla hissesi sattığını açıkladı. 

Elon Musk, 7 milyar dolar değerinde Tesla hissesi sattı!

Elon Musk 7 milyon 924 bin 107 lot hisse sattı. Bu satışların 3.2 milyon lotu 5 Ağustos'ta, 1.5 milyon lotu 8 Ağustos'ta, 3 milyon lotu ise 9 Ağustos'ta gerçekleşti. Ancak Musk hala çok sayıda Tesla hissesinin sahibi. Milyarder iş insanının elinde 131.7 milyar dolarlık Tesla hissesi bulunuyor.

Musk “Twitter’ın satın alma anlaşmasını zorlaması durumunda Tesla hisselerini acil bir şekilde elden çıkarmamak için” böyle bir hamle yaptığını duyurdu. Musk son dönemlerde Twitter ile yaşadığı karmaşa ile gündeme gelse de olay henüz çözümlenmiş değil.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.