Elon Musk Tesla hisselerini satıyor mu? İşte cevabı

Elon Musk Tesla hisselerini satmak için bir anket oluşturdu. İşte anket bitiminde çıkan sonuç.

Elon Musk Tesla hisselerini satıyor mu? İşte cevabı

Elon Musk Twitter hesabı üzerinden bir anket oluşturdu. Oluşturduğu ankette kendisini Twitter üzerinden takip eden kullanıcılarına Tesla hisselerinin yüzde 10'unu satıp satmaması gerektiğini sordu. Anketin sonucu ne olursa olsun yapacağını söyleyen Musk için bugün anket sonuçları geldi.

Tesla ve SpaceX'in kurucusu Elon Musk, böylesi önemli bir kararı Twitter üzerinden takipçilerine soru sorarak alacak. Musk, yaklaşık 63 milyon takipçisine, "Tesla hisselerimin yüzde 10'unu satmayı öneriyorum, destekliyor musunuz?" diye sordu.

Elon Musk Tesla hisselerini satıyor mu? İşte cevabı

Elon Musk Tesla hisselerini satıyor mu? İşte cevabı - Resim : 1

Konu Elon Musk olunca ankete katılanların sayısı da oldukça fazlaydı. 3.5 milyondan fazla Twitter kullanıcısı Tesla CEO'suna yanıt verdi. Oyların yüzde 57.9'u Musk'ın hisselerini satması yönünde kullanıldı. Yani Twitter üzerinden yapılan anketin sonucu "Evet" oldu. Oylama ne şekilde sonuçlanırsa sonuçlansın yerine getireceğinin sözünü veren Musk'ın şimdi Tesla hisselerinin bir kısmını satması bekleniyor.

Elektrikli araç üreticisi Tesla'nın yüzde 10 hissesi yaklaşık 21 milyar dolar ediyor. Elon Musk da buna istinaden "Tesla'nın hisse değerlerini ben arttırmıyorum" açıklamasında bulunmuştu. Geçtiğimiz dönemlerde "milyarder vergisi" adında yeni bir vergi türü gündemdeydi. Musk bu vergiye yanıt olarak "Hiçbir yerden maaş ya da ikramiye almıyorum elimde sadece hisselerim var ve bu vergiyi ödeyebilmemin tek yolu da hisse satmak" ifadelerini kullandı.