Güncel

Elon Musk ve Twitter cephesinde işler çıkmaza girdi!

Elon Musk ve Twitter cephesinde işler son derece kızışmış durumda. Mahkemeye çağırılan Twitter güvenlik şefi hakkında yeni iddialar mevcut.

Elon Musk ve Twitter cephesinde işler çıkmaza girdi!

Elon Musk'ın Twitter ile yasal savaşının ortasında işler daha da kızıştı. Musk'ın, avukatları şimdi şirketin eski güvenlik şefi Peiter “Mudge” Zatko'yu 9 Eylül'de ifade vermek üzere mahkemeye çağırdı.

Geçtiğimiz dönemlerde Twitter'ı satın alma isteği ile gündeme gelen Musk ardından bot hesapları kullanarak bu isteğinden vazgeçtiğini ifade etmişti. Şimdi ise onu mahkemeye taşındı. Twitter güvenlik şefi Zatko geçen hafta Twitter hakkında Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu, Adalet Bakanlığı ve Federal Ticaret Komisyonu'na uzun bir ihbar şikayetinde bulundu. Şirketi "korkunç" güvenlik sorunlarıyla suçladı. Zatko, sorunların ulusal güvenlik riski oluşturabileceğini öne sürdü.

Elon Musk ve Twitter cephesinde işler çıkmaza girdi!

Elon Musk ve Twitter cephesinde işler çıkmaza girdi! - Resim : 1

Pazartesi günü açılan ve The Verge tarafından elde edilen mahkeme celbinde Musk'ın avukatları, Zatko'nun Twitter'daki görev süresinin nasıl sona erdiği ve şirkette hangi hisseye sahip olduğu ile ilgili materyaller talep ediyor. Twitter'ın veya çalıştırdığı yabancı istihbarat ajanlarının herhangi bir yasa dışı faaliyetine işaret edebilecek belge talepleri de var. Belki de Musk'ın Twitter'ı satın alma sözleşmesinden vazgeçme girişimiyle en alakalı olarak mahkeme celbi, Zatko'nun Twitter'ın iddia edilen spam sorunuyla ilgili belgeleriyle ilgili bilgileri isteyebilir.

Zatko, Washington Post'un belirttiği gibi Twitter'ın Musk'a botların ve spam hesapların yaygınlığı konusunda yalan söylediğini iddia etti. Musk, Twitter'ı gerçek bot sayısını sahtekarlıkla maskelemekle suçladı.

Yorumlar
Enes Kılınçkaya
GCAM'ı custom romlarda indiriyorum fakat video ve kamera modundan başka bir özelliği yok geniş açı kötü oluyor ve kalite düşüyor anx yani xiaominin orjinal kamerası daha iyi
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.