Güncel

Elon Musk'dan ilgi çeken yeni Twitter açıklaması! Ortalık kızıştı

Tesla CEO'su Elon Musk geçtiğimiz günlerde Twitter'ı satın alma teklifinde bulunmuştu. Yönetim kurulu bunu onaylamayınca Musk'dan bir cevap geldi.

Elon Musk'dan ilgi çeken yeni Twitter açıklaması! Ortalık kızıştı

Elon Musk uzun süredir Twitter üzerinde ciddi bir kitleye sahip. Attığı tweetler ile milyonlara hitab eden iş adamı şimdi Twitter'ı satın almaya kadar giden hamlelerde bulunuyor.

Geçtiğimiz dönemlerde Twitter'ın hisselerinden satın alan Tesla CEO'su ardından Twitter'ı tamamen satın almayı teklif etmişti. Yönetim kurulu tarafından olumlu karşılanmayan bu teklif Musk'ı biraz sinirlendirmiş olabilir.

Elon Musk'dan ilgi çeken yeni Twitter açıklaması! Ortalık kızıştı

Zira Elon Musk yaptığı yeni bir açıklama ile dikkatleri üstüne çekti. Musk, sosyal medya platformu Twitter’i satın alma teklifinin kabul edilmesi halinde, yönetim kuruluna maaş ödenmeyeceğini açıkladı. Böylece bu maaşlar aracılığıyla, yılda 3 milyon dolar tasarruf edilmesi planlanıyor. Musk, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, Twitter’ı satın alması durumunda şirketin yönetim kurulunda görev alacak kişilere maaş ödenmeyeceğini belirtti.

Attığı tweette Musk, "Teklifim başarılı olursa yönetim kurulu maaşı 0 dolar olacak, yani orada yılda yaklaşık 3 milyon dolar tasarruf edilecek" ifadelerini kullandı. Musk ve Yönetim Kurulu şu anda birbiri ile atışma halinde diyebiliriz.

260 milyar doları aşan servetiyle dünyanın en zengin insanlarından biri olan Musk, Twitter'ı satın alma sevdasından hemen vazgeçeceğe benzemiyor. 

Yorumlar
Hüseyin
Samsung galaxy a21s andoreid 12 nezaman gelecek
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.