Güncel

Emekliler için zam miktarı açıklandı! Son dönemin en büyük oranı

Emeklileri iglilendiren zam oranı nihayet açıklandı. TÜİK'in enflasyon açıklamasının ardından zam oranları da belli oldu. İşte detaylar.

Emekliler için zam miktarı açıklandı! Son dönemin en büyük oranı

Emekli zammı ve memur maaş zammına gelecek artış merakla bekleniyordui. Enflasyona paralel olarak gelecek zam ile birlikte Türkiye'de milyonlarca kişinin geliri artacak. B u sabah TÜİK Temmuz zammı için belirleyici olacak Haziran ayı enflasyon oranı (TÜFE) açıklamasını yaptı.

Buna göre aylık enflasyon oranı yüzde 4,95 olarak yıllık enflasyon ise yüzde 78,62 olarak kayıtlara geçerken, bununla beraber yeni emekli memur maaşları için hükümet sosyal refah düzenlemeleri üzerinde çalıştığı açıklandı.

Emekliler için zam miktarı açıklandı! Son dönemin en büyük oranı

Emekliler için zam miktarı açıklandı! Son dönemin en büyük oranı - Resim : 1

Haziran ayı enflasyon oranı belli oldu. Buna göre aylık enflasyon 4,95 olarak yıllık enflasyon ise yüzde 78,62 olarak kayıtlara geçti. Haziran ayı enflasyon Bununla beraber emekli zammı ve memur maaş zammı kesinleşti. 2022 Temmuz zammı, 6 aylık enflasyon farkı ile emekli maaşı hesabı ve memur maaşları zamları da belli oldu.

Aylık enflasyon oranı yüzde 4,95 olarak yıllık enflasyon ise yüzde 78,62 olarak kayıtlara geçti. .

EMEKLİ VE MEMUR TEMMUZ ZAMMI TABLOSU NETLEŞTİ

6 aylık enflasyon oranı: 42,35
SSK ve Bağ-Kur Temmuz zammı: 42,35
Memur enflasyon farkı: 34,85
Memur toplu sözleşme zammı: 7
Memur ve memur emeklisi zam oranı: 41,85
Ek zam beklentisi: 3
Ek zamlı memur zam oranı: 44,85En düşük emekli maaşı 3.500 TL olarak belirlendi. TBMM Plan Bütçe Komisyonu'nda 2.500 TL olan en düşük emekli maaşının 3.000 TL'ye çıkarılmasını öngören madde değiştirilerek 3.500 TL'ye yükseltildi. Böylece Temmuz ayından itibaren Türkiye'de en düşük emekli maaşı 3.500 TL olarak hesaplara yatmaya başlayacak.

Yorumlar
Murat
Tabi enflasyon rekorda değil, rekor zam...
Cevapla
Despot
Memura yüzde 94,5, SSK ve bağkurluya yüzde 78,5 zam, evet çok adalet var, memur bu ülkede, SSK ve bağkur lu ayda yaşıyor, 1.5 TL lik ekmek 4 TL oldu, biz emekliler yüzde 78 zamla avunuruz!!!!
Cevapla
Karcaova
Bunu zam diye yazıyorsunuz bu zam değil enflasyon farkı bile değil sahtekarlar
Cevapla
Fethi
Bence çok zam verdiler 3500 TL bitermi bitmez burda yine adeletsizlik var neden derseniz bende derimki normal şartlarda normal gününde normal 6000 bin pirimini yatiranla 3600 gün yatıran malulen olanla aynı olmaması gereken dir adaletsizliğe devam ediyorlar malesef
Cevapla
Sigortalı
Ben yıllardır tavandan prim ödedim, prim ödemeden emekli olanlar kadar zam almadım. Reva mı?
Cemil Canyürekli
27 yıllık pirim yatıranla on yıl yatıran ikiside 12 basamaklı Bağ-Kur’lu aynı maşı alıyor yirmi yedi yıl yatıranın günahı ne?
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.