Güncel

Emtia gurusu: 2023 yılı Bitcoin için 'sıcak bir dönem' olacak!

Emtia gurusu, 2023 yılı Bitcoin görünümü için 'sıcak bir dönem' olacağını iddia ediyor!

Emtia gurusu: 2023 yılı Bitcoin için 'sıcak bir dönem' olacak!

Bitcoin ( BTC ), varlığın tüm zamanların en yüksek seviyesi olan neredeyse 69.000 $'dan %70'in üzerinde düzeltme yapmasıyla zorlu bir 2022'ye dayandı. Amiral gemisi kripto para biriminin performansı, yatırımcıların ayrışma belirtileri araması ve 2023'teki olası bir ralli için dip bulması ile  borsa ile de ilişkilidir.

Emtia gurusu: 2023 yılı Bitcoin için 'sıcak bir dönem' olacak!

Bu doğrultuda, Bloomberg Intelligence emtia stratejisti Mike McGlone, Bitcoin'in muhtemelen 'sıcak bir dönem' yaşayacağını ve rallisine devam edeceğini ve potansiyel olarak finansal piyasalardan daha iyi performans göstereceğini tahmin etti, 19 Aralık'ta bir tweet'te söyledi.

Stratejist ayrıca, Bitcoin'in toparlanma yeteneğinin, agresif para politikasından dönen Federal Rezerv tarafından etkileneceğini belirtti.

McGlone, “İleride sıcak bir büyü: Bitcoin, daha iyi performans eğilimini aşıyor.  Dünyanın referans dijital varlığı, 2022'de diğerlerinin çoğu gibi bir darbe aldı, ancak Fed gevşemeye döndüğünde, Bitcoin daha iyi performans gösterme eğilimini sürdürecek gibi görünüyor'' dedi.

Emtia gurusu: 2023 yılı Bitcoin için 'sıcak bir dönem' olacak! - Resim : 1

Bitcoin Nasdaq korelasyonu. Kaynak: Bloomberg Intelligence

McGlone yaptığı analizde, 2023'te küresel ekonominin olası bir düşüşe odaklanacağını ve Bitcoin'in büyük olasılıkla öne çıkacağını ve dijital bir teminat haline geleceğini ekledi. Bitcoin'in Nasdaq endeksi ile korelasyonunun dijital varlığı desteklemeye dönüşebileceğine dikkat çekti.

McGlone'un duyguları, Bitcoin'in pozitif Tüketici Fiyat Endeksi (TÜFE) ve enflasyon verilerinden ilham alan kazançları koruyamadığı için geldi. Gerçekten de, Bitcoin kritik 18.000 $ pozisyonunu geri aldı, ancak varlık artan düşüş duygularına tanık oldu.

Daha önce McGlone, Bitcoin liderliğindeki kripto para birimlerinin mevcut finans sektörü ayı piyasasından muhtemelen zirveye çıkacağını belirtmişti.

McGlone, argümanında, kripto para birimlerinin, devam eden piyasa koşulları sona erdiğinde üstünlük sağlayacak en hızlı büyüyen teknoloji olduğunu belirtti. Bu arada uzman, Bitcoin'in önümüzdeki yıllarda muhtemelen tüm zamanların en yüksek seviyesi olan yaklaşık 100.000 $'a ulaşacağını savunuyor.

Mevcut durumda, Bitcoin 339.7 milyar dolarlık piyasa değeriyle 16.700 dolardan işlem görüyor.

Sorumluluk Reddi: Bu sitedeki içerikler yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım spekülatiftir. Yatırım yaparken sermayeniz risk altındadır.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.