Yıllarca kendisini eve kapayan, alışverişe geceleri giden, dışarı yalnızca maske takarak çıkan Norris’in yaşamı geçen mart ayında yapılan yüz nakli operasyonuyla değişti.

Maryland Üniversitesi’nde yapılan, 150 doktor ve hemşirenin katıldığı 36 saat süren operasyonda Norris’e yeni yüz, dişler, dil, üst ve alt çene nakledildi.

Bugüne kadar yapılanların en kapsamlısı olarak gösterilen yüz nakli sonrası Norris, yeni yüzünü hissetmeye başladı, tıraş oldu, dişlerini fırçaladı.

Virginia’da yaşayan Norris’in yüzü neredeyse eski halinin aynısı. Amerikan AP ajansına verdiği demeçte yeni bir yaşama başladığını söyleyen 38 yaşındaki Norris, enformasyon sistemleri alanında lisans almak için internet üzerinden dersler alıyor, kendisi gibi aynı korkunç olayları yaşayan insanlara umut vermek için “Richard’ın İki Yüzü” isimli kitap için bir fotoğrafçıyla çalışıyor.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.