Güncel

En değerli şirketler açıklandı! Xiaomi sürprizi!

Yıllık olarak dünya çapındaki küresel markaların değer sıralamasını yapan Kantar en değerli şirketler açıkladı! Listede Xiaomi sürprizi var!

En değerli şirketler açıklandı! Xiaomi sürprizi!

Kantar BrandZ Top 100 küresel şirket sıralamasının 2021 sonuçlarına göre ilk 100 markanın değeri bu yıl +% 42'lik bir artışla rekor bir büyüme kaydettiğini ve önceki büyüme oranlarından 4,5 kat daha yüksek bir oran olduğunu ortaya koyuyor. Amazon ve Apple, sıralamada ilk 2 sırayı alıyor ve onu Microsoft'un önünde olan Google takip ediyor.

İlk 100, ABD'den 56 markadan oluşuyor (önceki yıla kıyasla +4). Çin'in Avrupa'dan önce 18 markası var. 1. Avrupa markası Chanel (40.), Hermès (43.), L'Oréal Paris (48.) ve Orange (91.) ile lüks ürünlerle temsil edilmeye devam ediyor.

Köklü bir teknoloji şirketi olan Nvidia 12. sırada, Qualcomm 37. sırada ve AMD ise 57. sırada yer aldı. Samsung 42. , Huawei 50. ve BMW ise 71. sırada yer aldılar. BMW'yi geçerek çok hızlı bir büyüme elde eden Xiaomi ise listenin 70. sırasında.

Karşınızda KANTAR'ın BrandZ bilgi grafiği ve tablosu:


Tesla (47.) ise bu listedeki en hızlı büyüyen marka olmayı başardı. Değeri 2020'ye göre %275 artarak en güçlü otomotiv markası haline geldi. TikTok, +%158 evrim ile markaların en güçlü 2. büyümesini yaşadı ve Tesla'nın önünde 45. sırada yer almayı başardı. Özellikle pandemi ile birlikte kullanımında patlama görülen Zoom, sıralamada 52. sırada yer alıyor. Ünlü sosyal medya platformu Snapchat 82. sırada, müzik hizmeti Spotify ise 99. sırada yer buldu.

Eğlence sektörünün pandemi ile daha hızlı bir büyüme göstermesi sayesinde Netflix %55, Disney %13 ve Xbox ise %55'lik bir büyüme gösterdi.

Yorumlar
ZEKATINIZI UNUTMAYIN
hızlı büyüyen erken ölür, lg huawei sonu hep böyle oldu merak etmeyin yakında xiaomi de mezar olur
Cevapla
Armut
Lg ölmüş mü. Yada hızlı mı büyüdü. Markaları telefondan ibaret sanmayın.
Huawei fanboyu
Huawei ölmedi ki hala satıyor çoğu markadan iyi hemde
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.