Her yıl güncellenen ''BrandZ Top 100 Global Markalar Listesi'' listesi, içinde bulunduğumuz 2020 yılı için yeniden güncellendi.


WPP ve Kantar tarafından bu yıl 15’incisi hazırlanan 2020 Brandz Top 100 Global Markalar listesinde yine teknoloji şirketlerinin başı çektiği görüldü. ABD merkezli e-ticaret ve bulut bilişim şirketi Amazon'un, yıllık bazda yüzde 32’lik artışla 416 milyar dolar marka değerine ulaşarak, bu yıl da dünyanın en değerli markası olmayı sürdürdü.


Amazon'u hemen takip eden şirket ise ABD'li teknoloji devi Apple oldu. Listenin iİkinci sırasında yer alan Apple'ın hemen ardından, Microsoft oldu.


Sosyal medyanın eğlenceli uygulaması TikTok ise, BrandZ Top 100 Global Markalar listesinde ilk defa yer aldı. 2016 yılında yayınlanan TikTok, Uber, Adidas, Pepsi gibi markaları geride bırakarak 16.9 milyar dolarlık marka değeriyle dünyanın en değerli 79. markası olarak gösterildi. Ancak biz bu listede yalnızca teknoloji şirketlerine yer verdiğimizden dolayı, sıralamaları da teknoloji şirketlerini baz alarak yeniden düzenledik.


Dilerseniz sözü daha fazla uzatmadan listede yer alan teknoloji şirketlerine hep birlikte göz atalım.


İşte 2020 Brandz Top 100 Global Markalar listesine göre en değerli teknoloji markaları;

1- Xfinity
Marka değeri: 46,9 milyar dolar

2- PayPal
Marka değeri: 48,4 milyar dolar

3- SAP
Marka değeri: 57,5 milyar dolar

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.