Müslüman âlemi için mühim bir yere sahip olan Kurban Bayramına sayılı günler kaldı. Kurban ibadetini yerine getirmek için sabırsızlanan kişilerin yanı sıra, resmi tatili fırsat bilerek tatil planları yapanlar Kurban Bayramı ne zaman sorusuna cevap arıyor.


2020 Kurban Bayramı Arefesi 30 Temmuz 2020 tarihine denk geliyor.


Kurban Bayramı 1. Gün: 31 Temmuz Cuma


Kurban Bayramı 2. Gün: 1 Ağustos Cumartesi


Kurban Bayramı 3. Gün: 2 Ağustos Pazar


Kurban Bayramı 4. Gün: 3 Ağustos Pazartesi


Elbette bu bayram diğer bayramlara nazaran biraz buruk geçecek. Zira koronavirüs salgınından korunma amacı ile uygulanan soğa çıkma yasağı sevdiklerimizi yakından görmemize engel oluyor. Ancak bu yasakların bu salgından korunma amaçlı olduğu gerçeğini de unutmamamız gerekli. Salgın hala devam ediyor, unutmayalım!


Belki bu bayram büyüklerimizin ellerini öpemeyeceğiz, sevdiklerimize doya doya sarılmayacağız. Ama elbette bu durum Kurban Bayramını kutlamamıza engel değil. Her ne kadar aslını yaşatmayacak olsa da sevdiklerimizin bayram tebriğini görüntülü görüşme ile gerçekleştirebilir, onları birbirinden güzel resimli ve kısa cümleli mesajlar ile mutlu edebiliriz.


Teknolojioku olarak bizler de şimdiden siz değerli okuyucularımızın Kurban Bayramını en içten dileklerimiz ile kutluyoruz. Kainatın yaratıcısı ve alemlerin Rabbi yüce Allah’a sonsuz şükürler olsun! Kurban Bayramı bereketiyle, bolluğuyla gelsin, hepimiz için hayırlara vesile olsun inşallah.


Dilerseniz sözü daha fazla uzatmadan, bu anlamda sizler için hazırlamış olduğumuz birbirinden güzel resimli bayram mesajları ile siz değerli okuyucularımızı başbaşa bırakalım.


İşte en güzel Kurban Bayramı mesajları;

Kurban Bayramı’nın uIusumuzun diriIiğine, mazIumIarın kurtuIuşuna, insanIığın huzur, barış ve hidayetine vesiIe oImasını diIeriz.

Rabbimiz AIIah, fikrimizi zikruIIah, kaIbimizin nuru ResuIIuIah, evveIimiz AIIah, ahirimiz AIIah, rehberimiz KeIamuIIah, Rabb’imiz hayırIara ihsan et bu Kurban Bayramımızı inşaIIah.

Bu mutlu günde, güzel ve özel insanlara, hani vazgeçemediklerimize; sevgilerimizi, saygılarımızı, dualarımızı gönderiyoruz. Her gününüz bir bayram olsun. Kurban Bayramınız mübarek olsun

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.