Güncel

En güzel yemek tarifleri ile mideniz bayram etsin

En güzel yemek tarifleri ile sofralarınızı şenlendirin.

En güzel yemek tarifleri ile mideniz bayram etsin

Yemek yapmak bayanlar için bazen en zevkli durumlardan biridir. Bayanlar aklından geçirdikleri farklı lezzetleri uygulamak için elinden geleni yaparlar ve başarırlar da. Özellikle halk dilinde ‘Dört’ çayları dediğimiz o toplantılarda bayanlar, arkadaşlarına tüm marifetlerini göstermek için arı gibi çalışırlar.

Elinden gelenin en iyisini yapmak isterler ve onların yaptıklarını yapmamak için değişik börek tarifleri veya kurabiye tariflerini uygularlar.  Afiyetle yenilen böreklerin ardından sohbetler, muhabbet edilir ve günler güzel geçirilmeye çalışılır. Mutfakta bayanların iyi olduğu kadar erkeklerin de iyi olduğu bilinir. Özellikle bazı erkeklerin aşçı olma derecesinde yemek bildiği bile söylenebilir. Ancak bazı durumlarda yorgunluktan marifetlerini sergileyemeyebilirler ve açlıklarını giderebilmek için pratik tariflere ihtiyaç duyarlar. Erkek için de zaten önemli olan açlığını gidermekti.

Sizlere vereceğimiz börek tarifleri ile hanımlarımız farklı lezzetleri tadarken, pratik tarifler ile de erkekler farklı lezzetleri tadacak…

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.