Iskorpitx
Listemizin 9. sırasında bulunan hacker bir Türk. 2004 ve 2005 yılları boyunca kırıp içeriğini değiştirdiği 90.000 web sitesi ile Iskorpitx, kırılması son derece zor görünen bir rekora imza atmış. 2 yıl boyunca her gün aralıksız çalıştığı düşünülürse günde 123 web sitesi hackleyerek bu sayıya ulaşılabilir.

Sarah Palin'in e-mail'leri
Amerika başkan yardımcısı adayının mailleşmek için Yahoo! Mail'den daha güvenli birşey kullanması beklenir. Ancak Sarah Palin, bu hatayı yaparak hacker'ların hedefi olmaktan kurtulamadı. Kimliği belirsiz bir kişi tarafından mail hesabı hacklenen ve kötü şöhretiyle internette nam salmış olan 4Chan'de bu bilgiler yayınlandıktan sonra Palin zor anlar yaşadı. Yahoo, sıradışı aktiviteyi farkedip hesabı dondurana kadar Palin'in mail'leri çoktan internete sızmıştı.

Porsche kazanan hacker
Dark Dante olarak bilinen hacker 80'lerde Los Angeles'ta bir radyo istasyonunun telefon sistemini kırarak başka kimsenin giremeyeceği hale getirdikten sonra radyo istasyonunun yarışmasına katılan tek kişi olarak bir Porsche otomobil kazanmıştı. Ancak 1991'de o zamana kadar hack olayları için verilmiş en uzun ceza olan 51 ay hapis ve 56.000$ cezadan kurtulamadı.

En sosyal hacker
Kevin Mitnick sıradışı bir hikayeye sahip. Davası sürerken film yapımcıları suçlu bulunarak kendisini konu alan Takedown isimli bir film yapılan Mitnick, hack işlemleri için hiçbir yazılıma ya da cihaza ihtiyaç duymuyordu. Sosyal mühendislik olarak bilinen yöntemleri kullanarak hedefindeki kişilerin gerekli bilgileri kendisine vermesini sağlayan Mitnick, birçok sisteme böylelikle girerek istediği yazılımları kopyalayabildi. 1979 yılındaki ilk hack olayından 20 yıl sonra da birçok davadan suçlu bulunarak 5 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.