En iyi 10 savaş oyunu - Page 1

Savaş oyunları, gerçek veya kurgusal savaş ortamlarını temel alan, oyuncuların savaşta yer alarak askeri operasyonları yönettiği video oyunlarıdır. Bu oyunlar, birinci veya üçüncü şahıs nişancı türü olabileceği gibi, strateji türü de olabilir.


Savaş oyunlarının temel amacı, oyuncuların takım veya bireysel olarak düşmanlarını yok etmek, hedefleri tamamlamak ve görevleri yerine getirmektir. Bu oyunlar genellikle gerçekçi grafikler ve fizik motorları kullanarak oyunculara gerçekçi bir savaş deneyimi sunar. Oyuncular, silahlarını kullanarak düşmanları yok ederken, siperlerde, tanklarda, uçaklarda ve gemilerde savaşabilirler.


Savaş oyunları, tarih boyunca meydana gelen savaşlara dayanabilir veya kurgusal savaş ortamlarını kullanabilir. İkinci Dünya Savaşı, Vietnam Savaşı ve modern savaşlar gibi tarihi savaşlar sıklıkla konu alınırken, kurgusal savaşlar, bilimkurgu veya fantezi unsurları içerebilir.


Bu yazımızda en beğenilen 10 savaş oyununu sizler için listeledik!

En iyi 10 savaş oyunu - Page 2

1- Call of Duty: Modern Warfare


Serinin en iyi oyunu olarak kabul edilir. Modern savaş ortamında çok oyunculu birinci şahıs nişancı oyunu.
 

En iyi 10 savaş oyunu - Page 3

2- Battlefield 1


Birinci Dünya Savaşı'nı konu alan bu oyun, çok oyunculu çevrimiçi savaşlar ve tek oyunculu bir kampanya sunar.
 

En iyi 10 savaş oyunu - Page 4

3- Medal of Honor: Allied Assault


İkinci Dünya Savaşı'nda geçen bu oyun, çevrimiçi çok oyunculu modların yanı sıra tek oyunculu bir kampanya sunar.
 

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.