En iyi Ramazan uygulamaları - 2020 - Page 1

Gelişen teknoloji ile birlikte, geçmişten günümüze, çok da uzak olmayan bir zaman diliminde telefonlarımız hızla evrim geçirerek akıllandı. Öyle ki; mobil cihazlarımız ceplerimize ve çantalarımıza girmesi ile birlikte sosyal ağ, trafik, navigasyon, haber, sağlık, bankacılık, yemek, harita, alışveriş ve daha pek çok alanda birçok uygulamayı aktif olarak kullanır olduk.


Elbette aynı şekilde Ramazan ayı için de çok sayıda uygulama mevcut. Biz de bu anlamda, içinde bulunduğumuz Ramazan ayında oruç tutarken, namaz kılarken, ezan vakilerini takip etmemiz için, Kur'an-ı Kerim okumak için, ayet ve hadisler için ve daha birçok dini konuda yardımcı olabilecek mobil uygulamaları sizler için derledik.


İşte Android ve iOS platformunda yayınlanan o uygulamalar;

En iyi Ramazan uygulamaları - 2020 - Page 2

Ramazan Rehberi


Diyanet İşleri Başkanlığı resmi Ramazan uygulaması sayesinde; Türkiye’deki tüm iller ve dünyadaki bütün şehirler için imsakiye bilgilerine, Ramazan ile ilgili Ayet-i Kerimeler ve Hadis-i Şeriflereoruç hakkında bilgilerine, zekat ve fitre bilgilere ve Ramazan hakkında Makaleler, HutbelerVaazlara kolayca ulaşabilirsiniz.


Ramazan Rehberi uygulamasını iOS için buradan ve Android için buradan indirebilirsiniz.

En iyi Ramazan uygulamaları - 2020 - Page 3

İmsakiyeler 2019


Diyanet ile anlaşma sonucunda geliştirilen İmsakiyeler 2019 isimli uygulama 81 il ve 871 ilçeyi içeren imsakiyeleri kullanıyor. Bildirim merkezinde imsakiye ve kalan süre bilgisini de gösteren uygulama ile ayrıca sahur vakti için özel alarmlar da oluşturabiliyorsunuz.


Apple Watch ile uyumlu olan İmsakiyeler 2019 ile imsak vakitlerini saatinizden de kontrol edebilirsiniz.


İmsakiyeler 2019 uygulamasını iOS için buradan indirebilirsiniz.

En iyi Ramazan uygulamaları - 2020 - Page 4

Ramazan İmsakiyesi 2019


Ramazan İmsakiyesi 2019 ile iftar ve sahur takibi yapabilirsiniz. Uygulama ezan saatlerini internetten otomatik olarak almakta olup sürekli güncellemektedir. Aylık imsakiye özelliğiyle 1 aylık ramazan imsakiyesine gözatabilirsiniz.


Uygulama internetsiz Ramazan imsakiyesi olup internete ihtiyaç duymadan çalışmaktadır.


Ramazan İmsakiyesi 2019 uygulamasını Android için buradan indirebilirsiniz.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.